Fest Anča Game Days: Leto v znamení digitálnych hier po tretíkrát v Žiline |
Už na začiatku júla svoje brány opäť otvorí populárny festival, kde ani tento rok nebudú chýbať hry a možnosť stretnúť sa s ich tvorcami
Medzinárodný festival animácie Fest Anča otvorí 1. - 2. júla v rámci programu Game Days už po tretíkrát dialóg medzi tvorcami animovaných filmov a svetom digitálnych hier prednáškami etablovaných tvorcov a bohatým sprievodným programom. Game Days sú zároveň otvorené aj pre širokú verejnosť so záujmom dozvedieť sa viac o tvorbe známych hier priamo od samotných vývojárov.
Festival dobre známy svojou neformálnou atmosférou po prvý krát organizuje aj zmiešaný animátorsko-vývojársky Game Jam - rýchlotvorbu hier a herných prototypov, ktoré budú registrované tímy prezentovať účastníkom festival a odbornej porote. Účastníci s najlepšími projektami si rozdelia vecné ceny, vrátane špičkového 25“ UltraSharp monitora a výkonného notebooku Inspiron 17 (5000 Series) od spoločnosti Dell.
Registrovať na Game Jam sa môžete tu: festanca.sk/2016/?p=14804
Medzi highlighty tohtoročného programu Game Days patrí okrem iného štúdio Platige Image z Poľska, známe predovšetkým tvorbou CGI upútavok a cinematikov pre hry zo série Zaklínač a Halo. Ďalej sa na Fest Anča predstavia Amanita Design s očarujúcou hrou Samorost 3 a najznámejšie chorvátske štúdio Croteam, tvorcovia série Serious Sam, ktorí sa predstavia s kritikmi a hráčmi oceneným hitom Talos Principle.
Program s prednáškami v jedinečnom prostredí žilinskej Novej synagógy oživí voľné hranie prezentovaných, ale ešte aj nedokončených hier, virtuálna realita Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR a projekcie filmov, ktoré vás napríklad zavedú do doby, kedy nositeľom informácií boli iba papierové mesačníky.
Fest Anča tento rok uvíta legendárnych animátorov bratov Quayovcov. Čaká vás aj obľúbená súťaž v improvizovanom dabingu Animation Karaoke Battle, workshop s Google Cardboard a polnočné projekcie pre najodvážnejších. Návštevníci sa môžu tešiť na desiatky premietaní, bohatý sprievodný program, prednášky, koncerty a špeciálne premietania celovečerných filmov na námestí.
Fest Anča Game Days sú organizované v spolupráci s neziskovou organizáciou združujúcou tvorcov digitálnych hier Game Dev Hub a najčítanejším slovenským portálom venujúcim sa hrám Sector.sk.
Vstupenky na Fest Anča Game Days si môžete zakúpiť priamo na mieste za 10 € alebo na celý festivalový program priamo na stránke festivalu.
Viac informácií o programe festivalu Fest Anča a o Game Days nájdete na oficiálnych stránkach festanca.sk alebo Facebooku: facebook.com/festanca
Neviete sa rozhodnúť, či je Game Days akcia práve pre vás? Môžete si pozrieť, ako bolo na akcii minulý rok, prípadne si pozrieť záznamy skvelých prednášok z prvého a aj druhého dňa predchádzajúceho ročníka. Konkrétny program, ale aj ďalšie detaily vám prinesieme už čoskoro.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Mega zľavy spustené 32
- DOJMY: Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 28
- DOJMY: Resident Evil Requiem 19
- CrisisX ponúkne 1200 kilometrov štvorcových otvoreného sveta 19
- Battlefield 6 - analýza deštrukcie a grafiky 65
- Mafia: The Old Country sa pochválila svojimi číslami 36
- Nvidia znížila ceny svojich RTX 50 Founders kariet v Európe 52
- Battlefield sa postupne stane každoročným titulom 67
- DOJMY: Painkiller 21
- Gamescom Opening Night Live livestream je online 58 zobraziť viac článkov >