Prečo sa Bethesda rozhodla vydať Skyrim na nové konzoly? Môže za to Fallout 4 |
Bethesda nie je veľmi na vydávanie remastrov a podobných reedícií, no v prípade Skyrimu urobila výnimku, za ktorú môže práve Fallout 4
Ako tvrdí aj sám Pete Hines z Bethesdy, nie je pre nich vôbec štandardné vracať sa späť k starým hrám a pripraviť remaster. Ako firma sa radšej posúvajú vpred k novým titulom, pričom nezabudol spomenúť výnimku, ktorú spravili pri Dishonored, ktorý priniesli ako na staré konzoly, tak aj na nové. Hines však toto obhajuje tým, že hra vychádzala na prelome generácií, takže bolo logické, že sa odhodlali k tomuto kroku. No toto nie je jediná výnimka, ktorú v štúdiu spravili pri vytváraní vylepšenej verzie pôvodnej hry. Nedávno totiž vydali špeciálnu edíciu Skyrimu pre aktuálne konzoly. Po toľkých rokoch od vydania pôvodnej hry je určite pre mnohých pozitívne, že sa ku hre ešte vrátili a vypočuli prosby niektorých hráčov.
Ako uviedol v rozhovore pre GamesRadar, verzia Skyrimu pre aktuálnu generáciu konzol nevznikla s cieľom vydať hru aj na PS4 a Xbox One. Ak patríte medzi tých, ktorí si Skyrim kúpili až teraz, môžete sa poďakovať Falloutu 4. Totiž, v Bethesde ešte predtým, ako sa pustili do vývoja nového Falloutu, sa chceli s novým hardvérom zoznámiť, a preto sa rozhodli pre port Skyrimu na novú generáciu konzol.
"Presunuli engine Skyrimu, spravili niekoľko ďalších detailov a hru rozbehli na aktuálnej generácii konzol len preto, aby videli ako funguje ešte predtým, než začali pracovať na Falloute. Je to to prvé, čo spravili."
Hines na koniec len dodáva, že síce tu boli tieto výnimky, viac podobných hier by sme čakať nemali. Podľa jeho slov zaberajú veľmi veľa času, ktorý by radšej mohli venovať novému projektu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 280
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119
- Steam Machine už dostáva prvé testy 159 zobraziť viac článkov >















