Nvidia uzavrela finančný rok s rekordnými tržbami |
Nvidia mala za uplynulý celý finančný rok takmer 7 miliárd dolárov. Pomáhala jej v tom hlavne nová séria grafických kariet.
Nvidia mala za uplynulý celý finančný rok takmer 7 miliárd dolárov. Pomáhala jej v tom hlavne nová séria grafických kariet.
Presnejšie boli tržby 2.17 miliardy dolárov za posledný štvrťrok, čo bol rekord s masívnym 55% nárastom. Čistý zisk išiel ešte vyššie a to s nárastom o 183% na 655 miliónov dolárov. Za cely finančný rok boli tržby 6.91 miliardy so zvýšením o 38%. Z toho celoročne išla Tegra hore o 39% a GPU čipy o 47%.
Čo sa týka posledného štvrťroku GPU čipy narástli o 57% medziročne s tržbami na 1.85 miliarde, Tegra išla hore o 64% medziročne na 257 miliónov dolárov. Nvidia za posledný štvrťrok predstavila GTX1050 a GTX1050ti na notebookoch, spustila nový Shield TV, ohlásila Geforce Now službu pre PC. V profesionálnej sfére spustila Quadro GP100 a predstavila Quadro P5000. Spolupracuje s Microsoftom na zrýchlení ich AI s DGX-1 kartou na Azure Cloude, pomáha s AI frameworkom na výskum rakoviny a nakoniec predstavila aj Nvidia DGX Saturn V AI superpočítač so 124 pacal DGX-1 kartami.
Prekvapivo rýchlo im expanduje oblasť áut, kde Audi bude mať ich AI od roku 2020, Mercedes rovnako prinesie Nvidia AI autá, Bosch pridá ich AI self-driving systém do svojich systémov, ktoré dodávajú výrobcom áut, nemecký ZF pridá do kamiónov a komerčných vozidiel ich ich Drive PX2 Ai systém. V Európe sú partnerom s Here mapami, pre ktoré vytvára Here HD Live map systém pre autonómne autá. V Japonsku sú pre zmenu partnerom Zenrinu, s ktorým prinesú cloud-to-car HD map systém pre autonómne autá.
Samotné divízie nám ukazuje tabuľka. Gaming je stále základom Nvidie, ale ostatné odvetvia postupne stúpajú. Až na OEM&IP, kde v OEM oblasti Nvidia spustila svoje karty a mierne OEM výrobu zatláča.
Do ďalšieho finančného roka bude mať Nvidia veľký odbyt Tegra čipov pre Nintendo Switch konzolu, rozbiehať sa budú autá a z nových GPU čakáme ešte na Geforce GTX1080ti zo starej série a nasledovať by to už mala nová séria.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka už začal 59
- Steam Machines u nás dostávajú v eshopoch ceny 103
- Ktorý operátor má na Slovensku najrýchlejší internet? 75
- Článok: Najlepšie hodnotené hry roka 2025 21
- AMD si z cien pamäti veľkú hlavu nerobí, keď budú zákazníci potrebovať, kúpia si 54
- Japonské PC obchody zápasia s nedostatkom hardvéru, vykupujú prakticky akýkoľvek s 22
- NVIDIA plánuje časť AI presunúť na SSD, bude potrebných milióny terabajtov miesta 66
- Netflix potvrdil piatu a poslednú sériu Zaklínača na rok 2026 40
- Bolt Graphics na CES prinieslo svoju ZEUS kartu, o ktorej tvrdia, že je 3x rýchlej 30
- Ďalšia zdroje tvrdia, že Zaklínač 3 dostane novú expanziu 69 zobraziť viac článkov >













