Debut herného festivalu trochu inak |
Namiesto tradičnej formy festivalu v Košiciach sa už tento víkend dočkáme streamovanej podoby, ktorú môže sledovať úplne každý
Od začiatku príprav fyzického herného festivalu v roku 2019, cez nečakané prerušenie spoločenských akcií roku 2020, až po netradičný debut. Gamescrunch tím rozhodol. Už 15. augusta prinesie na obrazovky nadšencov hier a herného vývoja niekoľkohodinový livestream.
Čo je to Gamescrunch?
Myšlienka priniesť do Košíc novú koncepciu herného festivalu vznikla v septembri minulého roka. Po skúsenostiach s organizáciou esportových turnajov či akcií pre širokú verejnosť sa herní nadšenci a vývojári rozhodli spojiť herný priemysel s hernou komunitou na jednom mieste.
Čo môžete očakávať?
Gamescrunch prinesie vo svojom livestreame zaujímavé rozhovory s vývojármi, živé diskusie či prednášky o hernom priemysle na Slovensku. Diváci sa môžu tešiť na predvedenie hier v akcii priamo ich autormi a moderátormi, súťaž o kľúče k hrám, ukážku komponovania hudby do hier produkciou Grand Beats a mnohé ďalšie.
Aká je vízia Gamescrunch tímu?
Cieľmi Gamescrunch tímu je podpora herného priemyslu ako v Košiciach, tak aj na Slovensku, predstavenie hernej scény tým, ktorí sa s ňou nemali ešte možnosť stretnúť a ukázať ju z iného uhla pohľadu. Jednou z myšlienok je tiež podpora študentov začínajúcich s vlastnými projektami, hľadajúcich spoluprácu. Samozrejme ani Gamescrunch by nemohol vzniknúť bez podpory, ktorú mu poskytli lokálne herné štúdiá a taktiež aj Slovenská asociácia herných vývojárov.
Ako sa na Gamescrunch dostanete?
Livestream sa uskutoční 15. augusta od 9 do 15 na oficiálnej stránke a Gamescrunch tak zavíta priamo k vám domov. Prvého ročníka sa môžete zúčastniť bez lístka, stačí iba sledovať sociálne siete a webovú stránku, na ktorej nájdete všetky podstatné informácie a novinky.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 155
- RECENZIA: Super Meat Boy 3D 6
- Nové zľavy boli spustené 4
- Mapovanie GTA VI pokračuje 34
- RECENZIA: Darwin's Paradox! 5
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 43
- Toto nie je GTA VI 23
- Článok: Sony Inzone H6 Air headset 4
- Hráči masívne kupovali PS5 pred cenovým skokom 67
- Hovorí sa, že Nvidia kupuje jedného z výrobcov PC, vraj tým pretvorí trh 16 zobraziť viac článkov >













