Slovenský herný festival Game Days bude tento rok online |
Festival Game Days sa preniesol do online sveta a vy si tak z pohodlia domova budete môcť užiť prednášky svetových spíkrov, virtuálny Game Jam alebo zaujímavé workshopy
Festival Game Days sa preniesol do online sveta a vy si tak z pohodlia domova budete môcť užiť prednášky svetových spíkrov, virtuálny Game Jam alebo zaujímavé workshopy. Organizátori odovzdajú aj ocenenia Slovenská hra roka 2019. Ku Game Days Online sa budete môcť pripojiť 26. – 28. novembra 2020.
Videohry sú počas pandémie jedným z najlepších spôsobov, ako sa zabaviť, prežiť neobyčajné príbehy a najrôznejšie emócie. Organizátori preto robili všetko možné aj nemožné, aby vám priniesli videoherný festival Game Days v ONLINE forme. “Nepriaznivá situácia mala za následok zrušenie Game Days Trnava, ktoré sa mali konať na prelome apríla a mája. Spojili sme však sily s Game Days Košice a vznikla online verzia festivalu”, hovorí programový riaditeľ Maroš Brojo.
Aj v online verzii sa môžete tešiť na prednášky svetových aj slovenských spíkrov. Tie sú základom Game Days a inak tomu nebude ani v online verzii. Málokto totiž dokáže o hrách rozprávať s väčším zanietením než ich tvorcovia a ľudia, ktorí hry skúmajú. Preto sa Game Days zameriavajú aj tento rok na herných vývojárov, vedcov a novinárov.
Videoherný festival si je ťažko predstaviť bez poriadneho Game Jamu. Tohtoročný bude virtuálny v spolupráci s Bratislava Game Jam a Game Developers Session v Prahe. Udeľovať sa bude aj špeciálna nadnárodná cena pre najlepšie vytvorené hry. Na Game Days ONLINE si budete môcť pozrieť aj interaktívnu prednášku z dôležitého momentu slovenskej hernej histórie. Slavomír Hazucha zo štúdia Tentacle Studios odhalí herné ukážky z legendárnej nedokončenej hry Elveon, ktorú pozná asi každý fanúšik slovenskej videohernej scény.
Veľkým ťahákom bude ako každý rok ah vyhlásenie ocenenia Slovenská hra roka 2019. Shortlist si môžete pozrieť tu. Zoznam skvelých hier len dokazuje, že slovenská herná scéna je z roka na rok lepšia. Čerstvé informácie o hernej scéne a recenzie skvelých titulov by sme však nemali bez kvalitnej hernej žurnalistiky. Členovia redakcie portálu Sector.sk vám preto ukážu, čo herná novinárčina obnáša, ako sa píše o hrách a počas workshopu si budete môcť vyskúšať napísať recenziu.
Súčasťou Game Days Online bude aj diskusný panel s podnikateľmi a investormi, ktorí sa budú rozprávať o možnostiach financovania herných projektov a štúdií. Účasť prisľúbili zástupcovia Zero Gravity Capital, CEO štúdia Gamesfarm Peter Nagy a CEO spoločnosti SuperScale Ivan Trančík. Zo zahraničných hostí budeme môcť počuť Giovannu Villani z Digital Bros/505 games, Anlu Liu z investičného fondu Kawloon Nights a Ilyu Grabelnikova z Metapublishing.
Fanúšikovia herného podcastu Arcade Watch budú môcť sledovať livestream z nakrúcania nového dielu s veteránom slovenskej hernej scény Mariánom Ferkom, zakladateľom legendárneho Cauldronu a prezidentom SGDA (aktuálne pôsobí v Nine Rocks Games). V prestávkach medzi prednáškami a workshopmi vám prinesieme reportáže zo slovenských herných štúdií, ktoré budú plné nových informácií o pripravovaných domácich tituloch. Vývojári pustili organizátorov aj do zákulisia a preto sa môžete tešiť na zábery z prostredia slovenských štúdií.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Clair Obscur: Expedition 33 72
- The Elder Scrolls IV: Oblivion remastered bol predstavený a rovno vydaný 296
- The Elder Scrolls IV Oblivion remastered sa na Steame pekne rozbehol 129
- GTA San Andreas má dostupný slovenský AI dabing 52
- RECENZIA: Lost Records: Bloom & Rage 11
- Takto bude vyzerať iPhone 17 Pro s obalom 64
- RECENZIA: Amerzone - The Explorer's Legacy 3
- Článok: Razer BlackShark V2 X White Edition 10
- Porovnanie druhej epizódy The Last of Us season 2 seriálu s hrou 42
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered bude ohlásený zajtra 31 zobraziť viac článkov >