Producent Bloodborne a Demon's Souls opustil Sony Japan |
Japonské Sony štúdio v poslednej dobe zažilo hneď niekoľko veľkých odchodov
Teruyuki Toriyama je známy producent, ktorý v SIE WWS JAPAN Studio pracoval už naozaj dlhú dobu a na konte má aj napríklad hry, ako Bloodborne a Demon's Souls. Na Twitteri však oznámil, že po rokoch spoločnosť opúšťa, ďakuje za podporu hráčov a zároveň oznámil, že bude pokračovať vo vytváraní nových herných značiek vo svojej novej vlastnej spoločnosti.
Toriyama sa tak zaradil k ďalším známym vývojárom, ktorí v poslednej dobe opustili japonské štúdio Sony. Už pred ním spoločnosť opustil Keiichiro Toyama, tvorca sérií Silent Hill a Gravity Rush. Ten si založil vlastné štúdio Bokeh, v ktorom bude pracovať na multiplatformovej hororovej akčnej adventúre. Jej vydanie je predbežne naplánované na rok 2023. V tíme sú aj Junya Okura (hlavná dizajnér Gravity Rush) a Kazunobu Sato (dizajnér Puppeteer), ktorý Sony opustil po takmer 20 rokoch.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 172
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 42
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 100
- Je DJka Gabriela Chiquin predlohou cover girl GTA VI? 66
- Steam Machine už dostáva prvé testy 129 zobraziť viac článkov >













