Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

Značka Steelseries je tu s nami už dvadsať rokov. Pozrime sa ako sa vyvíjala, aké inovácie priniesla a kde sú vlastne jej začiatky.

pridal saver 31.3.2021 o 19:06 pod hardware
Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

HARDWARE > NOVINKY >

Značka Steelseries je tu s nami už dvadsať rokov. Zrejme ju poznáte ako výrobcu kvalitných myší, headsetov, klávesníc a ďalších doplnkov pre PC, konzolové,alebo mobilné hranie. Ale ako vlastne firma začínala?

 

2001 - Firma štartuje s podložkami

Bola založená v roku 2001 v Dánsku ako originálna eSport značka. Nakoniec, založil ju Jacob Wolff-Petersen, Counter Strike hráč známy ako JWP a jeho prvý produkt bola herná podložka. Totiž to boli časy, kedy boli myši guličkové a látkové podložky zbierali prach a prenášali ju na guličku. Práve preto vytvoril Icemat, prvú sklenenú podložku.

Jacob vtedy, ako prvý vyvíjal herné produkty spolu s eSports hráčmi a to rovno vtedy s legendárnymi tímami ako Ninjas in Pyjamas alebo Team 3D. Vďaka Icematu vyhrával Team 3D herné turnaje a Steelseries značka sa začala rozbiehať, stala sa aj prvým sponzorom turnaja a ukázala, že eSport tímy potrebujú kvalitné herné doplnky.

Samotné podložky sa postupne vyvíjali v roku 2004 rovnako predstavili QCK sériu povrchov podložiek pod myši. Bol to výber zo 750 rôznych materiálov, ktoré testovali na esports hráčoch. 

 

2003 - Prinášajú prvé myši

To všetko bolo ešte v časoch kedy sa zakladatelia venovali firme len ako bokovke, keďže mali inú firmu na hlavný biznis. Ale v roku 2003 starú firmu predali a prešli do Steelseries na fulltime. V následnom rozbehu im veľmi pomohol Microsoft, ktorý začal bundlovať ich Icemat s Intellimouse. To rozšírilo ich distribučnú sieť a vytvorilo základy pre budúcnosť firmy. 

 

 

Vtedy vytvorili prvú sériu herných myší ako Ikari, Kana a Sensei. Na ich vývoji rovnako spolupracovali s hráčmi a profesionálmi z CSka. Pritom, ak sledujete ponuku Steelseries, tak viete, že Sensei funguje doteraz a dopĺňa Rival a Aerox série myší. Pričom Rival je teraz hlavná séria a Aerox je nová ultraľahká séria s perforovaným krytom.

V myšiach v roku 2015 priniesli aj prvú myš so spätnou odozvou a vibráciami vo verzii Rival 700 a neskôr v roku 2017 priniesli prvé 1 ku 1 trackovanie v myši Sensei 310.

 

 

2004 - Prvé headsety

Následne v roku 2004 vytvorili aj svoj prvý herný headset Siberia, ktorý mal ako pridaný mikrofón, tak aj vďaka pohodlnosti mohli hráči hrať a komunikovať celé hodiny. Prvý takýto herný headset pomohol Steelseries vytvoriť kredit vodcu a inovátora v esportsových herných doplnkoch.

To ukázali aj v roku 2005, kedy prvýkrát do svojho Steelhound headsetu zapracovali vysúvatelný mikrofón. Tieto série headsetov síce už nie sú, ale postupne sa vďaka nim vytvoria Arctis séria, ktoré sú veľmi kvalitné v každej oblasti a okrem PC fungujú aj na konzolách a mobiloch. K tomu Arctis 1 Wireless sa stal v roku 2019 prvým plne multiplatformovým headset.  Pritom štandardných headsetov v roku 2018 priniesol Steelseries do hernej oblasti prvý high fidelity headset a to Arctis Pro. 

 

 

2006 - Do ponuky pribúdajú klávesnice

V roku 2006 vytvorili prvú hernú mechanickú klávesnicu SteelSeries 6G, z ktorej sa postupne vytvorila Apex séria populárnych klávesníc. Pôvodne všetky s mechanickými switchmi, ale  nedávno v nižších verziách skúsili hybridné switche.

V roku 2019 spravili ďalšiu inováciu a do klávesnice Apex Pro zabudovali switche s magnetickým nastaviteľným systémom. Umožňuje nastavovať citlivosť na každú klávesu, má 8x rýchlejšiu odozvu, 5x rýchlejšie kliknutie a dvojnásobnú životnosť kláves.

 

2007 - Spolupráca s hernými firmami

V roku 2007 prvá spolupráca s hernými firmami ako Blizzard, EA, Gunnar, Valve, MSI a ďalšie.  Vtedy Steelseries zariadenia používalo sedem z Top 10 fps eSports tímov vo svete.  V roku 2020 tímy s ich produktami vyhrali viac peňazí ako ktokoľvek iný. 

 

 

Úspechy v eSporte počas rokov pekne zhŕňa nasledujúca grafika:

Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

 

2012 - Prvé mobilné gamepady

Zároveň priebežne počas rokov okrem headsetov, podložiek, klávesníc a myší pridali do svojej ponuky aj mobilné headsety a mobilné gamepady.  V roku 2012 spravili prvý gamepad pre iOS zariadenia a v roku 2015 prvý pre všetky Apple zariadenia. Neskôr priniesli aj gamepad pre Windows a Androidy.

V roku 2020 Steelseries expandovalo kúpou Nahimic, zvukového vyvojára, A-Volute ako aj dokúpením firmy KontrolFreek, tvorcu herných ovládačov. Firma má aktuálne šesť pobočiek po celom svete.

Po 20tich rokoch má firma cez 40 patentov, keďže sa zameriavajú na inovácie. Spravili prvú mechanickú hernú klávesnicu, prvý herný headset so závesným systémom, prvú World of Warcraft myš a ďalšie inovácie. Všetky si ich môžeme zhrnúť aj na obrázkoch:

 

Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

Značka Steelseries oslavuje 20 rokov

 

V skratke, v Steelseries sa snažia spraviť čo najlepšie herné produkty ako pre bežných, tak aj pro hráčov. Snažia sa ísť po inováciách a všetko primárne dizajnovať pre hráčov, od materiálov, cez povrchy, tlačidlá, senzory. Zároveň to chcú prinášať pre všetkých hráčov, kde síce zo začiatku sa primárne orientovali na FPS hry ako Quake a Counter Strike, teraz už ponúkajú niečo pre každý žáner. 

Keď budete hrať, netreba zabúdať na heslo "Winning is Everything", čo je aj hlavným mottom Steelseries.

Na ponuku Steelseries sa môžete bližšie pozrieť na CZC.cz a ďalšie informácie o ponuke Steelseries nájdete na steelseries.com stránke.  Aby sme 20-rokov aj náležite oslávili, spustili sme súťaž o Rival 3 Wireless myš.

Do súťaže sa môžete zapojiť tu.

Páči sa mi! (+1)
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector ročenka 2020


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Cod mw multyplayer (0)
Ahojte. Posledne dva týždne mam problém s multypla...
|Dostatočne napájané gpu (3)
Zdravím chcem do PC zapojiť Asus STRIX 1080, ktorá...
|Podvod... (6)
Trošku mimo témy, ale stalo sa vám už niečo podobn...
|Rdr2 navod na immersion settin... (1)
Dnes som sa po dlhej dobe dokopal k tomu, aby som ...
|Skúsenosť so swappie ? (7)
Ma niekto skúsenosť so Swappie ? Su tamm repasovan...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk