Súdne dokumenty ukázali, že vývojári musia Sony za crossplay platiť, berie percentá tržieb hry z iných platforiem |
Súd s Epicom a Apple poodhalil aj detaily financovania v Sony a ich prístup k licenciám a crossplatformu.
Konkrétne z dokumentov sa ukazuje, že ak má hra crossplay, autori sa musia deliť so Sony o tržby aj z iných platforiem a to vtedy, ak podiel tržieb a podielu hrateľnosti na PS4 klesne pod koeficient 0.85. Teda ak primárne nehrávajú a nenakupujú na PS4, firmy platia. Konkrétne vtedy vynásobia tržby z ostatných platforiem pomerom času na PS4 a dajú Sony z tohto pomeru 15%.
Epic na súde potvrdil, že Sony je jediná platforma, na ktorej sa platí za crossplay.
Súčasťou súdu sú aj maily, ktoré predchádzali ohláseniu crossplatform multiplayeru, kde Sony nevedelo prísť na to, ako môže crossplatform multiplayer zlepšiť ich biznis, a preto ho tak dlho zavrhovali. Zároveň zistili, že nie je iná cesta. Vedeli, že Epic dosiahne svoje, keďže Fortnite je najväčšia hra, akú majú na Playstation.
Epic im za to sľúbil, že ich pri ohlásení crossplatformu vykreslí ako hrdinov. Pridá PS brandingy na svoje E3 prezentácie, rovnako ponúkne čo najlepšie podmienky na UE4 licencie alebo hlboké zapracovanie ich esports API do enginu. Chceli, aby z toho bolo víťazstvo pre všetkých a upozornili, že ak by nesúhlasili, Epic v oblasti crossplatformu svoj názor nezmení.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 14
- Článok: ROG Xbox Ally X 88
- USB-C bude musieť byť v EU aj v nabíjačkách a zdrojoch 37
- Black Myth: Wukong dostáva veľkú aktualizáciu s vylepšeným výkonom na PC a PS5 47
- Bližší pohľad na novú verziu PlayStation 5 Pro a aj nový Dualsense 24
- Meta ukončí samostatnú aplikáciu Messenger pre Mac a Windows 34
- Shuhei Yoshida tvrdí, že grafický výkon v PlayStation konzolách dosiahol svoj limi 60
- Tomonobu Itagaki zomrel vo veku 58 rokov 20
- RECENZIA: Keeper 33
- Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 už má prvé recenzie 29 zobraziť viac článkov >