Bobby Kotick sa konečne vyjadril k žalobe na Activision-Blizzard |
Situácia okolo Blizzardu neutícha a popri tom, ako sa objavila fotka vývojárov s obrazom Billa Cosbyho, sa už vyjadril aj najvyšší šéf firmy.
Situácia okolo Blizzardu neutícha. Dnes sa objavili ďalšie náznaky na kultúru vo firme a to s ukážkou Bill Cosby izby s celou Blizzcon Cosby Crew a aj s ďalšími informáciami, ale konečne sa k tomu vyjadril aj najvyšší šéf firmy Bobby Kotick.
Marketingovému a právnickému tímu zrejme trvalo cez týždeň, kým to dali dokopy a tentoraz sa už posnažili o správnejšiu reakciu. Kotick vo svojom liste zamestnancom hovorí, že je mu ľúto, že ich prvé reakcie boli také hluché k problémom. Je mu ľúto, že do nich nedali správnu empatiu a pochopenie.
Hovorí, že konajú rýchlo a už najali právnickú firmu, ktorá má prejsť všetky ich smernice, a Activision-Blizzard spraví nápravy do praktík najímania ľudí. Zároveň plánujú personálne zmeny, ako aj zmeny v obsahu hier, o ktorom hráči povedali, že je nevhodný v rámci aktuálnych obvinení spoločnosti (hlavne z WoW, kde je postava pomenovaná po Alexovi Afrasiabim, jedným z obvinených v celej kauze).
Rovnako v liste spomína, že už budú prešetrovať každé obvinenie a nebudú váhať v konaní, rovnako sľubujú väčšiu transparentnosť v platoch zamestnancov. Čo sú dve z vecí, ktoré zamestnanci chceli. Chceli aj zrušenie nútenej arbitráže zo zmlúv, aby poškodení zamestnanci mohli firmu žalovať, ale to Bobby nespomínal.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Saros 64
- Vivat Slovakia je teraz na Steame za menej ako 1 euro 120
- Čo prinesie Assassin's Creed Black Flag Resynced? 89
- Nové zľavy boli spustené 5
- Porovnanie pôvodného Assassin's Creed Black Flag a nového remaku 47
- Microsoft zlacnil Game Pass Ultimate a PC Game Pass 68
- RECENZIA: Sudden Strike 5 18
- Assassin's Creed Black Flag Resynced sa predstavuje 94
- Na stiahnutých PS4 a PS5 digitálnych tituloch sa objavili 30-dňové exspirácie 39
- RECENZIA: Tides of Tomorrow 1 zobraziť viac článkov >












