Sony určilo predbežné požiadavky na SSD disk do PS5 konzoly |
Beta testovanie začína a Sony určilo úvodné požiadavky na SSD disky.
Máme tu predbežné požiadavky na SSD disky v PS5 konzolách. Sony hovorí, že sa to ešte do finálnej verzie môže zmeniť, ale zatiaľ aspoň na beta testovanie určilo základ rýchlosti diskov a aj ich veľkosti:
- Rýchlosť čítania aspoň 5500mb/s
- Kapacita 250GB - 4TB
- Šírka 22mm
- M.2 typ 2230, 2242, 2260, 2280 a 22110.
- Maximálna výška musí byť 11mm
Teda je tam dosť obmedzená veľkosť chladiča, ktorý musí byť menej ako 8mm vysoký. Teda 8mm mínus veľkosť pamätí, mínus termálna podložka pod chladič. Rátajte tak 5-6 mm. Čo je minichladič a disk sa môže po zahriatí spomaľovať.
Funkciu Sony zatiaľ testuje v beta verzii firmwaru, ktorý však vo finálnej verzii čakáme niekedy v priebehu augusta.
Zatiaľ nevieme, či bude rýchlosti diskov nejako Sony kontrolovať, ale nad 5500mb/s sú až 6900mb/s disky, ktoré idú v cenách od 114 eur za 500GB disk, 190 eur 1TB disk. Len pozor na disky s chladičmi, tie budú väčšie a nezmestia sa. Jedine aktuálne predstavený Firecuda 530 má tenký chladič, aj keď predražený.
Update: Vyzerá, že Sony kontroluje či je disk PCIe Gen 4 a či je väčší ako 250GB a menší ako 4TB
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 23
- RECENZIA: Assassin Creed: Shadows - Claws of Awaji 48
- RECENZIA: NHL 26 38
- DOJMY: Project Motor Racing 28
- Remake Assassin’s Creed IV: Black Flag vraj príde s úpravami hrateľnosti 55
- Xiaomi prinesie Xiaomi 17, preskakuje jeden ročník, aby sa zladilo s názvami iPhon 68
- PlayStation 5 kúpite dočasne za nižšiu cenu 97
- RECENZIA: Hollow Knight: Silksong 17
- Gameplay ukážka z Battlefield 6 Battle Royale 36
- Nvidia rozbieha veľkú spoluprácu s Intelom, prinesú procesory s RTX grafickými jad 68 zobraziť viac článkov >