Sony a Honda na CES predstavili svoje auto Afeela |
Firmy zatiaľ ukázali prototyp, ktorý by mal prísť na trh o tri roky.
Už dávnejšie sa Sony a Honda spojili s cieľom vytvoriť inteligentné auto. Založili Sony Honda Mobility firmu a teraz na CES predstavili prvý produkt svojej spolupráce - Afeela. Presnejšie ide o prototyp auta, ale už rovno s dátumom plánovaného vydania a to na jar 2026. Vtedy prídu prvé kusy do USA.
Afeela bude spájať ako inteligentné, tak aj zábavné technológie. Zapracovaných je 45 kamier a snímačov, dva výpočtové moduly od Qualcommu s výkonom 800 TOPS. Nebude tam tak zabudovaná PS5 konzola, ale do budúcnosti uvažujú nad podporou cloud streamingu. Doplnilo by to tak hudobný a filmový streaming. Zároveň má systém fungovať na Unreal engine od Epicu. Ten firmám pomôže aj s AR podporou pre navigáciu.
Samotný výkon auta bude zameraný skôr na autonómnosť, kde chce Honda dosiahnuť Level 3 automatiku s tým, že v meste by chceli priniesť Level 2+ asistenciu.
Vidieť, že Honda sa pri dizajnovaní odpichla od ich elektrického auta Honda-E, ktorú posunuli výbavou o generáciu vpred a spracovanie rovnako o triedu vyššie. Vidieť ponechané ako niektoré vonkajšie prvky, tak vnútorné, kde napríklad zostáva displej cez celú palubnú dosku s dvomi bočnými displejmi slúžiacimi ako spätné zrkadielka.
Cenu zatiaľ nespomínali, ale aj s orezaniami, ktorými si prototyp prejde, to zrejme pod 50 tisíc nepôjde.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 150
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 66
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Júlové hry 17
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69
- Zomrel Julian McMahon, ktorý stvárnil Doctora Dooma 19 zobraziť viac článkov >