Objavili sa ďalšie leaky o pripravovanom PlayStation handhelde |
Ďalším pripravovaným PlayStation hardvérom by mal byť nový handheld.
Pred pár dňami sa začali objavovať prvé správy o tom, že Sony pracuje na novom hardvéri a nie je to PS5 Pro. Okamžite sa objavili aj dohady o novom handhelde, aj keď hráči by si možno viac priali Slim verziu konzoly. Podľa ďalších leakov od insiderov sa ale zdá, že handheld je pravdepodobnejší, aj keď nečakajte nástupcu Vity a PSP.
Tom Henderson teraz prichádza s informáciami, že nová prenosná konzola od Sony je vytváraná pod kódovým označením Q Lite. Handheld má byť postavený na Remote Play pripojení k PS5 a tým pádom si bude vyžadovať neustále pripojenie na internet. Pritom Sony údajne nevytvára handheld ako cloudové zariadenie, ale priamo ako Remote Play perifériu.
Handheld má mať 9-palcový LCD displej s 1080p rozlíšením a má byť stavaný na 60fps hranie. Nemali by ani chýbať adaptívne triggery, ktoré poznáme z DualSense ovládačov. Henderson tiež tvrdí, že handheld by mohol vyjsť niekedy medzi novou verziou PS5 bez mechaniky (údajne vyjde tento rok) a PS5 Pro (údajne je naplánovaná na budúci rok).
Uvidíme, aký úspech s tým Sony zožne. Logitech už nejakú dobu má vonku svoj cloudový handheld G Cloud, ale ten podporuje viacero cloud služieb a ponúka aj mobilné hranie, keďže je postavený na Androide.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka už začal 59
- Hry v roku 2026 43
- BootROM kľúče pre PlayStation 5 unikli, môže to viesť k trvalým jailbreakom konzol 62
- Nemecký distribútor zastavil predaje vyšších RTX 50 kariet, nižšie obmedzil 132
- Filmy v roku 2026 31
- Epic rozdáva hry Total War: Three Kingdoms a Wildgate 25
- Ubisoft už teasuje návrat Edwarda 41
- Spin-off Stranger Things seriál sa bude točiť okolo tajomného kameňa 76
- Samsung odhalí Galaxy S26 sériu vo februári, ceny neplánuje zvyšovať 16
- Assassin's Creed: Hexe by mohlo vyjsť v druhej polovici roka, Black Flag Resynced 29 zobraziť viac článkov >












