Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia

Za rok sa toho na hre veľa zmenilo a pracuje na nej aj väčší tím. To všetko teraz autori stručne zhrnuli.

pridal matus_ace 20.11.2023 o 18:35 pod hry
Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia

HRY > NOVINKY >

Projekt Vranygrai prešiel od oznámenia hry zásadnými zmenami. Napriek pozitívnej a motivujúcej spätnej väzbe po oznámení sa objavili aj obavy o technickú a vizuálnu stánku hry. “Usilujúc o čo najvyššiu hernú kvalitu som dospel k rozhodnutiu urobiť krok späť. Za účelom vytvorenia pevnejších základov pre rast hry boli prerobené niektoré technické a grafické aspekty,” uvádza Ivan Kubál, autor a vývojár hry, ktorého práca na projekte už neprebieha iba vo voľnom čase, ale od septembra už v časovom rozsahu plného úväzku. Spolu s nárastom investovaného času sa rozšíril aj tím (scenár, 3D grafika, správa sociálnych sietí).

V čase oznámenia mala hra problémy s nestabilným snímkovaním, ktorý bol o to výraznejší v traileri. Hra v reakcii na stabilitu podstúpila celú sériu optimalizácií. Momentálne beží stabilne na 50-55 FPS pri rozlíšení 1440p (bez použitia upscaling metód). V blízkej budúcnosti čakajú projekt ešte ďalšie fázy optimalizácie, pričom plánovaný stav je 60 FPS pevne vo všetkých lokáciách na stredne výkonných PC zostavách. Čo sa týka vizuálnej stránky, najväčšie zmeny sa udiali v nasvietení, post processingu, boli upravené textúry aj niektoré modely. Kvôli limitom Unity Engine však nasvietenie stále nie je finálne. Nádej na zlepšenie autori vidia v aktuálne oznámenej verzii Unity 6, ktorá by mala v tomto aspekte výrazne pomôcť. V pláne je aj grafické vylepšenie terénu, niektorých ďalších modelov, prírodných prvkov a doladenie color gradingu.

V súčasnej dobe Vranygrai disponuje hotovým svetom pre VS (vertical slice). Ide približne o 1/9 celkového plánovaného sveta. Aktuálny svet tvorí úvodná jesenná krajina s dedinou a niekoľkými ďalšími lokáciami určenými pre hlavnú príbehovú líniu, ako aj k voľnému preskúmaniu hráčom. Z globálnych mechaník do hry boli pridané dynamický time of the day (striedanie dňa a noci) a dynamické počasie. V niektorých príbehových častiach však budú obe mechaniky nastavené pevne.

Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia
 
Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia
 
Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia
 

V rámci základných herných prvkov sú už v hre implementované jednoduché AI civilných NPC aj elementárne mechaniky boja. Ďalej do hry pribudli aj vedľajšie postavy ako Jasnovidka a staršina dediny. V súčasnej dobe tím dokončuje model bohyne Moreny. Polednice z úvodného traileru tiež podstúpi premenu a mala by sa v hre objaviť na začiatku budúceho roku.

Naratívna stránka projektu sa rozrástla o základný herný lore a popis hlavných a vedľajších postáv. Boli tiež dokončené scény pre VS, ktoré obsahujú dialógy odhaľujúce nielen informácie o fungovaní sveta, ale aj vnútorné motivácie a konflikty postáv.

Momentálne tím Vranygrai smeruje k dokončeniu prvého hrateľného gameplay dema v podobe mini vertical slice. Okrem prieskumu dediny a okolitého sveta sa v ňom hrdina stretne s prvým nepriateľom. Demo bude tiež obsahovať plynulé ovládanie hlavnej postavy, boj, dialógy, systém questov, autorskú hudbu a prvú verziu UI. Dokončenie dema je naplánované na december 2023.

Projekt v ďalšom vývoji smeruje k finalizácii plného rozsahu vertical slice, dlhého zhruba dvadsať minút, v ktorom bude rozšírený príbeh a prvé stretnutie s mytológiou - Morena a kompletne prepracovaný boj s Poludnicou s využitím rozšírených bojových mechaník a špeciálnych schopností hlavného hrdinu.

Vranygrai čaká dôležitý míľnik. “S produkčným plánom (vrátane plánovanej veľkosti tímu) budú s verziou mini VS oslovení potenciálni vydavatelia a ja pevne verím, že plná produkčná fáza začne najneskôr do leta 2024,” dodáva autor hry.

Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia  Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia
Páči sa mi! (+11)


Slovenská historická fantasy akčná adventúra Vranygrai predvádza vylepšenia
PC

Vývoj: Dire Badger Studio / Dire Badger Studio
Štýl: Akcia / RPG
Web: domovská stránka hry
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Kupim dantes inferno - x360 (10)
Kupim Dantes Inferno pre Xbox 360, dostal som chut...
|Základová doska (21)
Zdarec, viete mi poradiť? Potrebujem základová dos...
|Asus tuf (7)
Zdravíčko. Mam nový notebook Asus TUF 15. Avšak ma...
|Xbox one s a tv 4 k ultra hd (1)
Ahojte, mám Xbox one s. Na monitor mi to ide. Ale ...
|Dji mini 2 (6)
Máte skúsenosti s týmto dronom? Oplatí sa kúpiť DJ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (14633)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk