Xiaomi predstavilo svoje auto Xiaomi SU 7 |
Popri mobiloch pripravuje Xiaomi aj... auto.
Xiaomi sa púšťa do ďalšej časti biznisu a tentoraz do automobilov, kde chce do 15-20 rokov byť jedným z piatich najväčších výrobcov áut na svete. Firma do tohto biznisu investuje 10 miliárd v ďalších desiatich rokoch.
Začínajú so svojim prvým autom Xiaomi SU 7, ako Speed Ultra, keďže ich "super electric motor" prekonáva ako Teslu, tak Porsche.
Auto príde v dvoch verziách a to:
- SU 7 - základná verzie bude so 668 km dojazdom, 220kw výkonom, so zrýchlením na stovku za 5.28 s a maximálkou 210km/h.
- SU 7 Max - vyššia verzia bude mať dojazd 800km, pohon oboch náprav s 425 kW výkonom a zrýchlením na 100 km/h za 2.78 sekundy. Maximálka sa zvýši na 265km/h.
Samotné nabíjanie má byť ultra rýchle a za 15 minút má ponúknu dojazd cez 500 kilometrov. Xiaomi mieri rovno na severské krajiny, kde hovorí, že bude mať rýchle nabíjanie aj v nízkych teplotách a senzory, ktoré rozpoznajú prekážky aj v padajúcom snehu.
Systém auta bude bežať na ich Xiaomi Hyper OS. Ten je na mobiloch ako nadstavba Androidu a zrejme tak bude mať dostupné Google služby.
Cenu auta zatiaľ nepoznáme, ale nebude to lacné auto. S prvým modelom chcú ísť do vyššej kategórie. Predávať sa začne v Číne už čoskoro.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 150
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 66
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Júlové hry 17
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69
- Zomrel Julian McMahon, ktorý stvárnil Doctora Dooma 19 zobraziť viac článkov >