Corsair odkúpil výrobcu volantov, firmu Fanatec |
Ako sa aj očakávalo, Corsair počkal, kým Endor AG skrachuje, aby mohol firmu odkúpiť.
Endor AG, výrobca herných volantov Fanatec, sa počas covidu a hlavne po ňom ocitol vo finančných problémoch a posledné dva roky sa čakalo, ako situáciu vyrieši. Totiž firma sa pre zlé manažérske rozhodnutia šéfa Thomasa Jackermeiera dostala takmer do 100 miliónového dlhu, ktorý nevládala splácať a banky jej nechceli požičať. Vo firme totiž zbytočne postavili veľké a drahé sídlo, problémy boli v podpore, veľký mínus im spravili aj zle nastavené vianočné zľavy a ani expedícia produktov nebola ideálna (niekto dostal aj tri volanty namiesto jedného, niekto čakal mesiace)
Začiatkom tohto roka sa zdalo, že sa firma s Corsairom dohodne o odpredaji. Ten jej dal 4 miliónov dolárov na prežitie, ale nakoniec sa nedohodli, kde obchod vraj zablokoval Jackermeier a Corsair im tak už nechcel prispieť. Firma tak išla cielene do likvidácie. To sa stalo tento piatok a Corsair tak mohol rovno odkúpiť celý jej Fanatec biznis.
Endor AG teraz podal vyhlásenie:
„Corsair získal obchodné operácie Endor AG ako súčasť dohody o aktívach. Prevedú sa aj podiely v zahraničných dcérskych spoločnostiach.
Okrem toho Corsair prevezme všetky aktívne pracovné zmluvy Endor AG. Spoločnosť Endor AG bude v rámci konkurzného konania úplne zlikvidovaná a jej kótovanie na burze bude čoskoro ukončené. Akcionári by mali očakávať, že nedostanú žiadne platby. Nehnuteľnosti spoločnosti zostávajú na predaj."
Znamená to, že vo firme zostávajú všetci zamestnanci a budú pokračovať v práci ďalej. Ale zrejme sa budú sťahovať, keďže ich nehnuteľnosti a aj nová budova je na predaj.
Corsair si to teraz bude preberať a optimalizovať. Uvidíme, ako značku potiahne. Potenciál tam má veľký, keďže Fanatec má vo svojej cenovej kategórii len čínsku konkurenciu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 281
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119
- GTA VI láme rekordy už v predobjednávkach, údajne ich má 39 miliónov 102 zobraziť viac článkov >














