Microsoft zverejnil svoje financie za posledný štvrťrok, hry narástli o 43% |
Microsoftu hry vďaka Activisionu stále rastú.
Financie Microsoftu ako vždy stále rastú a za posledný štvrťrok mali tržby cez 65 miliárd dolárov so 16% nárastom, zisky boli na 24 miliardách s 38% maržou. Sú to masívne zisky, v ktorých sa niekedy herná divízia mohla bez problémov kúpať, ale po tom, ako zobrali aj Activision, už sú viac na očiach a musia začať hľadieť na zisky. Preto museli prepúšťať a optimalizovať náklady.
Herná divízia mala tržby 5.62 miliardy dolárov so 43% nárastom. Ale tento nárast je čisto vďaka Activisionu a zároveň je to posledný štvrťrok, ktorý má divízia takéto nárasty. Od odkúpenia ubehol rok a teda ďalšie financie už budú skákať len miernejšie. Aj keď budúci štvrťrok im pekne pomôže nové Call of Duty, ktoré aktuálne trhá rekordy.
Z divízie bola väčšina príjmov z obsahu a služieb a to 5.09 miliardy so 61% nárastom oproti predchádzajúcemu roku (53% bolo z Activisionu), kde aj Game Pass spravil svoje. Hardvér klesol približne o 29% na 525 miliónov tržieb.
Za posledných 12 mesiacov majú hry 23 miliardové tržby, čo ja najvyššie číslo doteraz.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 14
- Koniec diskov na PlayStation už Sony priniesol žalobu za viac ako 400 miliónov eur 118
- RECENZIA: DOOM: The Dark Ages | Revelations 14
- Zomrel Sam Neill, hviezda Jurského parku 45
- Šéfka Xboxu po masívnych prepúšťaniach mieri do poradnej skupiny americkej centrál 61
- Assassin's Creed Black Flag Resynced už predal 2 milióny kusov 80
- Assassin’s Creed IV: Black Flag Resynced je ukážkou toho, ako má vyzerať moderný r 160
- Assassin's Creed prekonal 250 miliónov predaných hier, Black Flag Resynced ďalej p 38
- OpenAI spúšťa GPT 5.6 pre všetkých 31
- Natívne porty Call of Duty: Black Ops 1 a 2 dorazili na PS4 a PS5, no za prekvapiv 30 zobraziť viac článkov >
















