DivX a Xvid podporu a to priamo od Microsoftu v ďalšom dashboard update. Microsoft to zatiaľ oficiálne nepotvrdil.
Xbox360 vraj dostane do dvoch mesiacovwww.xboxlivepipeline.com, cez ktorý si na PC môžete pozrieť, aké sú nové updaty na Xbox Live a za akú sú cenu. Sú tam vypísané demá, témy, trailery, plné hry a prakticky všetko.
Microsoft spustil aj webXbox360 vyhral v Japonsku Good Design Award, teda ocenenie najlepšieho designu. Predošlé ceny si odnieslo NDS, GB Micro alebo PS2 a PSP. Ak by vás zaujímalo, konzolu navrhovalo Hers Experimental Design Lab v Japonsku spolu s Astro Studio v US. K výhre konzole dopomohol, ako konkávny design, možnosť vertikálneho a aj horizontálneho uloženia, vymeniteľné kryty, kombinácia wireless ovládača a design tlačidla na ovládači, ktorý má v sebe logo konzoly a slúži aj na zapínanie konzoly. Oficiálne budú výsledky vyhodnotené na ceremónii 25. októbra.
A teraz sa držte,základnými kompozitnými káblami a to obe verzie. Za štandardné komponentné káble si bude treba doplatiť 15 dolárov (alebo ich použiť z PS2). Podobne aj Wii skončí len s kompozitom a za S-Video alebo komponentný kábel si doplatíte 20 dolárov.
PS3 sa bude predávať so Ak by ste nevedeli, Wii je drahé, aspoňPredobjednávky na PS3 už v obchodoch začali. Ale keď sa opýtali ľudí v rade, či si konzolu nechajú, tak z 15 ju až 11 chcú predať ďalej cez eBay a len 4 si ju nechajú (zopakuje sa Xbox360 launch a niekoľko tisíc dolárove sumy na eBay). Podobne sa začali predobjednávky na Wii, kde rady boli tu, tu, tu, tu, a aj tu. Uvidíme, aké budú rady pri launchy.
ankety z TGS je PS3 v Japonsku očakávané, zatiaľ čo Xbox360 je tam viac menej len trpené. Podľa japonskej analytickej firmy sa predpokladá, že napriek opozdenému launchu PS3 konzoly ku koncu roku 2007 prekoná predaj PS3 predaj Wii. Odhadujú, že v marci bude mať PS3 predaných 4,13 milióna a Wii 5,47 milióna, no postupne sa pomer bude zlepšovať v prospech PS3. Pokúsili sa odhadnúť aj Xbox360, ktorý by mal mať koncom roka 2007 celosvetovo 17,46 milióna aj napriek slabému predaju v Japonsku, kde mu predpovedajú 560 tisíc kusov do konca roka 2007.
Ale nevadí, podľaSony ohlásilo využitie Xfire vo svojich hrách, zatiaľ ho uvidíme v Dark Kingdom. V hre teda budú PC Xfire hráči vidieť, čo ich priatelia hrajú na PS3 a naopak, budú s nimi môcť komunikovať. Na druhej strane, hráči potom budú mať druhý program s priateľmi na PS3? To zatiaľ nie je ozrejmené. Tu nájdete viac detailov okolo samotného online systému Sony. Teda sťahovanie dém, globálny login, platby za niektoré online hry a rôzny obsah (napríklad autá a trate do GT, alebo pesničky do Singstar). Celý článok rozberajúci online systém nájdete na Eurogameri.
Detaily Wiimote sikonzolových hier v US za minulý mesiac sú zaujímavé, kde sa do Top 20 tentoraz dostalo 8 Xbox360 hier, z ktorých je najvyššie Saint's Row, to sa s predajom 455 tisíc kusov usadilo za Maddenom pre PS2 s 506 tisíc predanými kusmi. Vyzerá, že pokračovanie Saint's Row na seba dlho nenechá čakať.
PredajeIGN vyhodnotilo žiadanosť herných titulov (tituly, o ktoré sa čitatelia najviac zaujímali) za prvý októbrový týždeň a zaujímavé, že v prvej desiatke je 8 Xbox360 titulov a 2 Wii.
Keď sme pri rebríčkoch, Čo tam po konzolách,NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rusko plánuje znárodniť miestneho prevádzkovateľa hry World of Tanks pre podporu U 55
- GTA VI bolo odložené, ale dostalo rovno aj dátum vydania 138
- RECENZIA: The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered 72
- Half-Life 3, respektíve nová Half-Life hra, je už plne hrateľná a v širšom playtes 64
- Nové gameplay videá z Battlefieldu 6 54
- Minecraft môže vyzerať aj takto 13
- Ponuka grafických kariet sa znovu rozšírila, RTX 5070Ti už ide pod 900 eur 139
- PlayStation Plus Essential v máji ponúkne jednu z najlepších hier minulého roka 18
- Epic Games Store znižuje svoj podiel z predaja na nulu, pokým hra nedosiahne tržby 52
- Nvidia už pripravuje RTX 50 Super verzie kariet s rozšírenou pamäťou 102 zobraziť viac článkov >