Dizajn PS6 čipu je vraj už hotový |
Príde PS6 už o dva roky?
Práce na PlayStation 6 sú podľa špekulácií v oveľa pokročilejšej fáze, ako sa očakávalo. Na fórach NeoGAF známy leaker Kepler L2 uviedol, že dizajn SoC je už "dokončený a systém je momentálne v procese pred-silikónovej validácie. A0 tapeout je naplánovaný na koniec tohto roka."
Takýto stav teraz naznačuje, že konzola by mohla prísť koncom roku 2027, ak Sony zachová obvyklý dvojročný odstup medzi tapeoutom a vydaním systému.
PlayStation 6 bude opäť poháňaný technológiou od AMD. GPU bude vychádzať z architektúry AMD gfx13 (predtým známej ako RDNA 5, teraz UDNA). Hoci detaily GPU zatiaľ nie sú známe, neskoršie predstavenie gfx13 ponúkne náznaky o jej funkciách.
Pri Microsofte sa síce hovorí o príchode novej generácie, ale zatiaľ sme nepočuli o stave čipov a je tak otázne, kedy vlastne príde. Zároveň momentálne ani nevieme, u ktorej firmy si dajú čipy spraviť, či zostanú pri AMD, alebo prejdú k Intelu, alebo zoberú Nvidiu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Forza Horizon 6 115
- Alza rozbehla nové zľavy 20
- GTA 6 predobjednávky možno budúci týždeň nebudú, Rockstar sa vraj nechystá rozposi 67
- Nový trailer a spustenie predobjednávok na GTA 6 možno bude budúci týždeň 76
- RECENZIA: Whirlight - No Time To Trip 2
- Sony dvíha cenu PS Plus predplatného 102
- Bude mať PS6 nakoniec len 24 GB pamäte? 78
- The Expendabelles bude ženský spin-off The Expendables 78
- Subnautica 2 odštartovala obrovským úspechom, za hodinu predala milión kópií 41
- Assassin’s Creed Hexe má prvý leaknutý záber, príbeh vraj prepojí čarodejnícke pro 12 zobraziť viac článkov >













