PRIHLÁS

Wii posledná z next-gen konzol

pridal saver 11.11.2006 o 18:44 pod hry
HRY > NOVINKY >

Pozrime sa aj na tretiu a poslednú z next-gen konzol - Wii od Nintenda. Tá síce prichádza až o pár dní neskôr ako PS3, ale už tu máme prvé video s rozbaľovaním konzoly a rovnako aj porovnanie Wii s tromi DVDéčkami.

Ak máte chuť na trochu humoru je tu zaujímavý článok zložený z prvých dojmov z konzoly od nezasväteného človeka, ktorý o konzole nič nevie. Podľa neho Wii vyzerá úplne lacno, lacné plasty, lacné káble, ovládanie vyzerá sprosto ako na nemocničnú posteľ dokonca aj ten reproduktor pasuje rovno doň a navyše ani netuší, ako sa s tým môžu ovládať hry. Javí sa mu to, ako keby v ruke držal svoj ....., nechápe na čo je tam kábel, keď Microsoft má ovládač wireless, písmená Wii vyzerajú, ako keby to bolo WiFi.

K tomu článku už zasvätený človek dodáva aj tom, že Wii nie je projektor friendly konzola, keďže senzor bar má krátky kábel a nemôžete si ho presunúť tam kde premietate (firma Nyko už vraj začína robiť wireless senzor bary, ale dovtedy to bude s projektormi problém). 

Z ďalších skúseností porovnávajú, že napríklad žene sa tennis páčil, chlapovi sa nepáčil. Chlapovi sa nepáčili nerealistické pohyby, žene hej, ale hjej zase nesedela príliš detská grafika. Golf sa už nezdal taký zábavný ako tenis. Chlapovi však sadol Exite Trucks, ktorý sa vraj ovládal lepšie ako pretekárske hry pre Xbox360.

Pri senzorbare sa ale vyskytol problém hlavne pri Zelde, kde sa musí mieriť na senzor bar, kde už je potom rozdiel medzi mierením na obrazovku a mierením v samotnej hre. Už je to viac rušívé, človek tam spravil aj pokus s laserovým mieritkom, ktoré mierilo mimo kurzoru. 

Nakoniec Wii bude mať podobne ako Xbox360 custom sountracky (PS3 zatiaľ ingame sountracky nepodporuje), ale nie priamo zabudované v systéme a nemusia to podporovať všetky hry, zatiaľ z ohlásených hier ktoré to budú podporovať je Exite Truck. Hudobné menu bude podporovať 100 skladieb a budú sa prehrávať z vloženej SD karty.

Update: Wii bude rovnako ako PS3 potrebovať firmware update, aby sa mohlo pripojiť k internetovým službám.
Update 2: Joystiq už zverejnil aj dojmy z hrania bowlingu.
Update 3: Prevedený poznámkový blok na Wii, určený napríklad pre rodičov a zrejme výrazne zbytočný, ale možno raz, niekto, niekedy u koho si rodičia zapnú ako prvú konzolu keď prídu.
Update 4: ukážka setupu a interface





Páči sa mi!

Zaradené pod: microsoft, xbox, ati






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Papercraft / papierové vystrih... (6)
Ak vás baví skladanie papierových vystrihovačiek (...
|Dayz cz/sk server (2)
Stiahol som si opäť DayZ a celkom ma to chytilo, v...
|Ľudia vie mne niekto poradiť h... (3)
Ale dobre hry čo sa vôbec neplatia ale sú zadarmo ...
|Euro truck simulator 2 (1)
chcel by som sa opytat kedy vide euro truck simula...
|Mini steam code rozdávačka. (9)
VŠETKY KÓDY Sú PREČ. Ahojte hráči a hráčky. Zas...
|Screenshots (66175)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Serialy (17940)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (45406)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Knihy (0)
Fórum určené pre knižné témy...
|Knihy (6492)
Sem sa mozete prist podelit o svoj zazitok z knih,...
|Svet, ukrajina, vojny ... (54342)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk