PRIHLÁS

CrisisX ponúkne 1200 kilometrov štvorcových otvoreného sveta

Hrať sa bude s 5 000 hráčmi na jednom serveri

pridal saver 16.8.2025 o 11:03 pod hry
CrisisX ponúkne 1200 kilometrov štvorcových otvoreného sveta

HRY > NOVINKY >

Čínske štúdio Hero Games, investor do Black Myth: Wukong od Game Science, ohlásilo vlastný projekt s názvom CrisisX. Ide o postapokalyptickú open-world survival crafting hru, ktorá mieri na PC (Steam) a mobilné zariadenia (Android, iOS) s plánovaným vydaním v druhom štvrťroku 2026.

V CrisisX hráči preskúmajú obrovský svet s rozlohou 1 200 km², kde sa na jednom serveri môže pohybovať až 5 000 hráčov. Herná mapa ponúkne 12 odlišných prostredí - od západných mestečiek a tajných laboratórií až po zasnežené horské štíty. Každá oblasť prinesie unikátne predmety, vegetáciu, suroviny aj divokú zver na lov a zber.

Súčasťou hry bude rozmanitý bojový systém so širokou paletou zbraní, vrátane mačiet, kuší, pištolí, ostreľovacích pušiek, guľometov, RPG a granátov. Hráči sa budú musieť brániť proti nebezpečným NPC v podobe zombie podobných „Infikovaných“, vrátane húfov a obrovských „titan mutantov“. Okrem toho si bude možné postaviť aj obrnené vozidlá ako M2 Bradley alebo tanky M4 Sherman z obdobia druhej svetovej vojny, aby sa získali strategické zdroje, napríklad ropné polia.

Prežitie v drsnom svete podporí možnosť spájať sa do tímov, skupín a komunít, ktoré môžu obsadzovať dôležité zdroje a rozširovať svoje územia. Jednota síce zvyšuje šancu na prežitie proti hordám Infikovaných aj nepriazni počasia, no zároveň prináša aj tvrdé boje o teritóriá medzi rivalmi.

Okrem boja bude dôležité sledovať hlad, smäd a zdravie postavy - každá fyzická aktivita ovplyvní jej silu a atribúty. Hra ponúkne aj stavbu vlastných obydlí, ktoré si hráči môžu rozširovať o ploty, farmy, hospodárske zvieratá a ďalšie obranné prvky proti Infikovaným. Nebezpečenstvo však nehrozí len od NPC - domy môžu byť kedykoľvek vyrabované aj inými hráčmi.

Hrateľná ukážka CrisisX bude dostupná na Gamescome.





Páči sa mi!






CrisisX ponúkne 1200 kilometrov štvorcových otvoreného sveta
PC

Vývoj: Hero Games
Štýl: Akcia / Multiplayer
Dátum vydania:  2026
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Vaše obľúbené dovolenkové dest... (3)
Celkom by ma zaujímalo kde chodievajú sektoráci na...
|Hry dokážu vyvolať silné emóci... (4)
Podeľte sa o tituly, ktoré vás emocionálne zasiahl...
|Ps5-hackeri? (4)
To sa chcem spytat ohladne cod mw3 alebo cod6,hovo...
|Predam : (1)
Predam dve pletene čiapky ALIENWARE a dve podložky...
|Ako zostat na windows 10 po uk... (6)
Zdravim, mozno to niektori z vas nezaregistrova...
|Serialy (17044)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (44448)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Filmy filmy filmy film... (47597)
O filmoch. Hádam chápete....
|Playstation 5 (1929)
Playstation 5 fórum - Všetko týkajúc sa tejto plat...
|Sextor kutik: zeny, hry a pod. (28634)
Hravaju zeny hry? A ak ano, musia byt zarucene ska...
|Svet, ukrajina, vojny ... (42378)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk