Lenovo predstavilo Thinkbook Vertiflex, koncept notebooku s otočným displejom |
Displej sa dá rukami otočiť o 90 stupňov.
Lenovo na výstave IFA 2025 predstavilo konceptný ThinkBook VertiFlex, unikátny notebook s 14-palcovým displejom, ktorý je možné otočiť o 90° z klasickej horizontálnej do vertikálnej orientácie. Ten dokážete otočiť jednoducho rukami, a teda zariadenie nedisponuje žiadnou hardvérovou automatizáciou. Napriek tejto inovatívnej funkcii si notebook zachováva štíhlosť 17,9 mm a nízku hmotnosť približne 1,39 kg, čo ho robí veľmi prenosným.
Zariadenie so špecifickým využitím
Otočenie do vertikálnej polohy je podľa Lenova výhodné najmä pri práci s dokumentmi, čítaní emailov alebo pri kódovaní, kedy zobrazenie na výšku určite uľahčuje proces. Lenovo tiež integrovalo funkciu Smart Connect, ktorý umožňuje v režime na výšku položiť telefón vedľa obrazovky a jednoducho s ním zdieľať obsah alebo ho zrkadliť. Základný multitasking tak nechýba, a určite niektorých používateľov poteší.
Nejde o prvý podobný koncept
Lenovo na podobnom koncepte nepracuje prvýkrát. Predsa len, aj ThinkBook Plus s rolovacím OLED displejom sa už postupne stáva reálne dostupným produktom. VertiFlex by preto mohol nasledovať podobnú cestu, byť koncepčne zaujímavý a zároveň cenovo dostupnejší v porovnaní s flexibilnými OLED riešeniami. Zatiaľ však stále, samozrejme, nebol ohlásený oficiálny dátum vydania alebo cenová kategória, a otázna bude určite aj odolnosť zariadenia. Lucas Rossi, výkonný viceprezident spoločnosti Lenovo a prezident divízie inteligentných zariadení popísal proces vytvárania podobných konceptov takto:
„Myslím si, že máme povesť spoločnosti, ktorá viac riskuje. To znamená, že skúšame, experimentujeme, a sú projekty, ktoré nikdy neuzrú svetlo sveta. Ale mnohokrát práve neúspešné experimenty položia základy pre ten experiment, ktorý nakoniec uspeje.“
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- DOJMY: 007 First Light 66
- RECENZIA: Cronos: The New Dawn 92
- Nové Alza dni zľavy spustené 12
- Tomb Raider seriál už má svoju Laru, bude ňou Sophie Turner 106
- Detaily plánovaných RTX 50 super grafických kariet Nvidie 55
- RECENZIA: Jotunnslayer: Hordes of Hel 8
- 007 First Light sa predstavil v prvom gameplay videu 53
- Motorola predstavila nové smartfóny a luxusnú kolekciu na veľtrhu IFA 2025 v Berlí 4
- DOJMY: Onimusha: Way of the Sword 6
- Hollow Knight: Silksong dnes vyšiel na PC a konzolách a je aj v Game passe 79 zobraziť viac článkov >