Nintendo malo znížiť výrobu Switch 2 o viac ako 30% |
Po slabých vianočných predajoch hlavne na západe vraj Nintendo znižuje výrobu.
Nintendo podľa Bloombergu obmedzuje výrobu konzoly Switch 2. Namiesto pôvodne plánovaných 6 miliónov kusov v tomto štvrťroku má po novom rátať približne so 4 miliónmi, pričom nižšie tempo sa má preniesť aj do apríla. Report tvrdí, že dôvodom sú slabšie než očakávané sviatočné predaje v USA.
Správa zatiaľ nevychádza z oficiálneho stanoviska Nintenda, ale z informácií Bloombergu od zdrojov oboznámených so situáciou. Nejde teda o potvrdenie priamo od firmy, skôr o zákulisný pohľad na to, ako má Nintendo reagovať na slabší dopyt po sviatočnej sezóne.
Zaujímavé je, že ešte začiatkom februára Nintendo ponechalo svoj ročný odhad predaja Switch 2 na úrovni 19 miliónov kusov za finančný rok končiaci sa v marci 2026. Reuters vtedy upozornil, že investori už riešili otázku, či si konzola po silnom štarte udrží rovnaké tempo aj v ďalších mesiacoch.
Bude zaujímavé sledovať, aké predaje nakoniec teraz do konca marca vykážu, ale hlavne aké predaje dosiahne konzola vo svojom ďalšom roku.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 167
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 42
- Je DJka Gabriela Chiquin predlohou cover girl GTA VI? 66
- Steam Machine ukazuje prvé CPU benchmarky, výkon je výrazne nad Steam Deckom, ale 66
- Porovnanie Vice City 2002 vs 2026 38 zobraziť viac článkov >













