Svetom dnes preletela správa o tom, že Nvidia sa stala vlastníkom Ageia (výrobca fyzikálnych akcelerátorov PhysX). Jedná sa o „odvetný“ ťah, keďže minulý rok odkúpila spoločnosť Intel na podobne orientovanú firmu Havok. Havok v dobe svojho odkúpenia pracoval na technológii Havok FX, ktorá mala umožniť simulovanie zložitých fyzikálnych výpočtov na grafických kartách. Po odkúpení Intelom však boli práce na Havok FX zastavené.
Otázne je, ako sa k získanému know-how postaví Nvidia. Očakáva sa, že v blízkej budúcnosti sa toho veľa nezmení. Nadaľej si budeme môcť kúpiť externé fyzikálne akcelerátory od BFG alebo Asusu. Je však viac ako zrejmé, že Nvidia plánuje do budúcnosti integrovať potrebný hardvér (možno to ani nebude potrebné a použijú sa univerzálne stream procesory) priamo do videokariet. Analytici ale nepredpokladajú, že by to malo byť skôr ako o rok. Prekvapiť môže nová integrovaná grafická karta GeForce 8200, ktorá by sa teoreticky dala použiť práve pre potreby fyziky a Nvidia by tak v hre o zákazníka získala poriadne eso.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 272
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 270
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 282
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >












