Grafický výkon iPadu 2 |
Anandtech sa bližšie pozrel na grafický výkon iPadu 2, ako aj na rozdiely oproti iPadu 1 a aktuálnemu Motorola Xoom tabletu.
Anandtech sa bližšie pozrel na grafický výkon iPadu 2, ako aj na rozdiely oproti iPadu 1 a aktuálnemu Motorola Xoom tabletu.
V zásade oproti obom má vďaka dualcore čipu PowerVR SGX 543MP2 výrazný náskok. Oproti prvému iPadu je to aj 5 násobne viac, kde vám z 6 fps z GL benchmarku s prvým iPadom rapídne stúpne framerate na 45 fps. Oproti tomu bol prekvapivo pomalý Motorola Xoom s Tegrou 2, ktorý dal v GL benchmarku len 11,8 fps v Egypt teste a 26,7 fps v Pro teste, teda je 3,7 krát, respektíve dvojnásobne pomalší podľa typu testu. Síce tam sa musí rátať 30% viac pixelov, ale rozdiel je napriek tomu výrazný.
Pre porovnanie v GL marku mal momentálne najrýchlejší z mobilov LG Optimus 3D v Egypt benchmarku 31 fps a PRO benchmarku 55,3 fps, ten funguje na staršej verzii čipu - SGX540.
Prvé možnosti vylepšenia grafiky v hrách na iPade 2 ukázal samotný Unreal Engine 3 v update titulu Infinity Blade, kde autori pridali hlavne svetelné efekty, vylepšenia dostali materiály a pridaný mohol byť aj antialiasing s nezmeneným framerate.
iPad 2 je prvým zariadením s dualcore čipom SGX 543MP2 a čoskobo budú nasledovať ďalšie, ale nedostanú veľa času na zahviezdenie, keďže už na jeseň má prísť PSP2, ktoré bude mať v sebe už štvorjadrový čip SGX 543MP4 a rovnako štvorjadrovú verziu Tegra čipu koncom roka dostanú prvé mobily a tablety.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 127
- Nový Stargate seriál je v príprave, pracujú na ňom aj ľudia z pôvodných sérií 37
- PlayStation predstavilo svoje Black Friday zľavy 59
- Slovenský superpočítač PERUN dosiahol historický úspech v rebríčku TOP500 najvýkon 36
- Mafia: The Old Country dostane Free Ride Update už zajtra 20
- Filmová recenzia: Potkani: Príbeh zo sveta Zaklínača 14
- Valve naznačuje cenu pripravovaného Steam Machine 107
- Aký mobil pod vianočný stromček? Lacný, strednú triedu, alebo drahý? 22
- EU konečne zruší odsúhlasovanie cookies, zavádza digitálnu peňaženku a upravuje p 49
- Prvý Micro RGB TV od Samsungu je už vystavený v Bratislave. Stojí ako auto... 69 zobraziť viac článkov >

































