PRIHLÁS

Herný svet v krajinách Vikingov

Ako je to s hrami vo Švédsku, Nórsku a Dánsku?

pridal je2ry 29.3.2011 o 17:17 pod iné
Herný svet v krajinách Vikingov

INÉ > NOVINKY >

Pri príležitosti návštevy troch škandinávskych krajín - Nórska, Švédska a Dánska - sme nemohli obísť lokálne predajne s hrami, aby sme mohli porovnať tamojšie ceny s našimi.

V prvom rade si treba uvedomiť, že všetky tri štáty sú pre našinca pomerne drahé, viac tam zaplatíte za všetko, potraviny, oblečenie, elektroniku, ale nie vždy to platí u hier. O priazeň zákazníkov sa v Škandinávii bijú dva celosvetové reťazce s hrami - GameStop a Game. Častokrát sú predajne hneď vedľa seba, ale pri porovnaní cien je jasné, že si to môžu dovoliť. Sú totiž všade úplne rovnaké.

Pri prepočte na Eurá sa novinky s pohybujú okolo 55 - 65 Eur u konzolových verzií, PC hry sú aj na ďalekom severe o niečo lacnejšie. Výnimkou ale v iných, nešpecializovaných, obchodoch neboli ani novinky s cenou nad 70 Eur, pričom napríklad vo Švédsku je priemerný plat okolo 1500 – 2000 Eur. Ani staršie tituly, prípadne bazárovky sa nevyrovnajú napríklad anglickým (e-shopovým) cenám. Bazár ale v oboch reťazcoch funguje pomerne dobre a poličky s hrami z druhej ruky bývajú väčšinou preplnené.

Ak chceme hovoriť o rebríčkoch popularity, resp. o najväčšej marketingovej kampani v predajniach, všade vládnu známe zvučné mená. Obchody najviac promujú súčasné novinky Crysis 2, Dragon Age 2, nové legové Hviezdne vojny, poprípade Homefront alebo FIFA 11. No a nemôžeme zabudnúť ani na Nintendo 3DS, ktoré sa vo veľkom prezentuje nie len priamo v herných obchodoch, ale aj v novinách a iných periodikách.

Keď už spomíname tú tlač, vo Švédsku nie je problém si vybrať hneď z niekoľkých časopisoch o traktoroch, ale zohnať tam herný časopis sa ukázalo takmer nemožné. Nakoniec sme v inej predajni naďabili aspoň na lokálnu mutáciu PC Gamer s obálkou Battlefield 3.

Pomerne veľa (nie len mladých) ľudí sa v Škandinávii vo voľnom čase venuje hraniu na telefónoch, pričom absolútny prím má v tomto segmente iPhone. Zaujímavosťou je, že hry a herné automaty sa dostali dokonca aj na trajekty premávajúce medzi Dánskom a Švédskom. Okrem klasických arkádoviek vo veľkej spoločenskej miestnosti na čestnom mieste stál aj automatový Guitar Hero s dvoma gitarami. A nie, nemali sme odvahu to pred tými stovkami ľudí vyskúšať.





Páči sa mi!







Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Papercraft / papierové vystrih... (5)
Ak vás baví skladanie papierových vystrihovačiek (...
|Dayz cz/sk server (2)
Stiahol som si opäť DayZ a celkom ma to chytilo, v...
|Ľudia vie mne niekto poradiť h... (3)
Ale dobre hry čo sa vôbec neplatia ale sú zadarmo ...
|Euro truck simulator 2 (1)
chcel by som sa opytat kedy vide euro truck simula...
|Mini steam code rozdávačka. (9)
VŠETKY KÓDY Sú PREČ. Ahojte hráči a hráčky. Zas...
|Screenshots (66075)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Hlavná diskusia (35)
O všetkom, respektíve ak máte nejaké otázky alebo ...
|Diskusia k hlasovaniu (sector) (11447)
Tu môžete rozviesť svoje zahlasovanie v sector hla...
|Sector hraje ... (129421)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (45021)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (54008)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk