Crytek expandoval do US, preberá Vigil Games |
Crytek otvára nové štúdio, tentoraz v Austine v Texase, kde preberá ľudí zo zrušeného Vigil Games.
Crytek otvára nové štúdio, tentoraz v Austine v Texase. Konkrétne preberá ľudí zo zrušeného Vigil Games, autorov Darksiders série. Crytek Austin povedie David Adams, majiteľ Vigil Games, ktorý bude mať pod sebou 35 bývalých spolupracovníkov. Štúdio bude mať na starosti vývoj novej hry na CryEngine 3, podľa zamerania vývojárov zrejme sekačku (Darksiders 3?), zároveň bude aj obchodným centrom pre daný región.
Bude zaujímavé, ako sa bude Cryteku so štúdiom dariť, respektíve aj s ostatnými štúdiami. Totiž Crytek v poslednej dobe nerobí nič iné iba expanduje. Štúdiá má v každom kúte sveta a Austin je ich deviatou pobočkou. Presnejšie majú:
Crytek Frankfurt - centrála
Crytek UK
Crytek Ukraine
Crytek Black Sea
Crytek Budapest
Crytek South Korea
Crytek Istanbul
Crytek Shanghai
Crytek Austin
Zaujímavé, že majú viac štúdií ako niektorí vydavatelia a pritom majú len jeden engine, ktorý si od nich licencovalo skutočne len niekoľko firiem a k tomu vydávajú len jednu hru za dva-tri roky. Nevieme, aké majú zásoby peňazí, ale zrejme majú veľké plány. Dúfajme, že im vyjdú a neskončia ako Atari alebo THQ.
Pre úplnosť, tento rok Crytek vydáva Crysis 3 a Warface, a eventuálne vydá aj Ryse na launch nového Xboxu. K tomu vieme, že vo vývoji je Homefront 2, ktorý si práve odkúpili od THQ.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- 10 hier, ktoré zmenili herný priemysel k horšiemu 87
- Sám doma sa môže vrátiť s dospelým Kevinom, Disney už rokoval s Macaulayom Culkino 52
- RECENZIA: Halo: Campaign Evolved 107
- Sony prvýkrát reagovalo na kritiku hráčov, od konca retailových hier však neustúpi 257
- Spider-Man: Brand New Day dostáva recenzie 42
- Hráči plánujú týždňový bojkot PlayStation, chcú protestovať proti krokom Sony 120
- Avengers: Doomsday na Comic-Cone ukázal Dooma, tri vesmíry aj návrat Peggy Carter 25
- AI firmy vo veľkom skupujú a ničia knihy, chcú lepšie modely aj náskok pred konkur 98
- Spoluzakladateľ Rockstaru: Ak hráči chcú fyzické hry, firmy by im ich mali ponúkať 48
- RECENZIA: Corsair Cove 3 zobraziť viac článkov >













