Pankapu: the Dreamkeeper zabojuje proti nočným morám |
Mocný strážca snov sa v troch podobách postaví všetkým nočným morám a nakoniec snáď dievčatku vybojuje pokojný spánok.
Collective vysiela na KickStarter ďalšiu hru od malého nezávislého štúdia. Tentokrát je to Pankapu: the Dreamkeeper, akčná 2D skákačka s RPG prvkami a nelineárnym postupom.
Kdesi v reálnom svete je dievčatko vytrhnuté zo spánku zužovaného strašnou nočnou morov. Otecko si ju berie na ruky a začína jej čítať príbeh, ktorým bol kedysi uspávaný aj on sám. Bola nebola krásna krajina snov, do ktorej jedného dňa vtrhli nájazdníci z krajiny nočných môr. Iketomi, boh snívania, však vytvoril Pankapu, svojho najlepšieho bojovníka a poslal ho ďaleko v ústrety mnohým nebezpečenstvám, aby tam objavil a odstránil zdroj invázie.
Pankapu vyráža do boja sám, ale aby dokázal čeliť každej nočnej more a poradil si v každej situácii, dokáže bleskovo prechádzať medzi troma podobami. Ako červená odvaha bude silným bojovníkom v brnení s veľkým mečom i štítom, ako zelené nadšenie bude šikovným lukostrelcom a ako modrá viera zas mocným mágom. Každá podoba ochrancu snov dostane vlastný strom schopností. S niektorými novým schopnosťami sa oplatí vrátiť do starých lokalít a tentokrát sa dostať na predtým nedostupné miesta a nájsť ukryté zbrane.
Hra bude vychádzať po kapitolách, teda epizodicky, pričom prvá kapitola bola podporovateľom prisľúbená už na prvý štvrťrok 2016. Pankapu: the Dreamkeeper síce na KickStarteri netrhá rekordy, ale po prvých dňoch už má na konte takmer polovicu z pomerne skromného, 40 tisícového cieľa. Primárne mieri na platformy PC, Mac a Linux, vzniká v malom francúzskom štúdiu Too Kind a na originálnom soundtracku sa má podieľať aj Hiroki Kikuta (Secret of Mana, Shining Hearts).
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 76
- Do nového Múmia filmu sa vráti Brendan Fraser a Rachel Weisz 37
- Plánujete kúpiť štvorkolku? Čo takto osemvrtuľovku Jetson One? 20
- Amech roky vedel, že jeho teplovodivá pasta SGT-4 poškodzuje chladiče a procesory 39
- RECENZIA: Painkiller 25
- Chcete byť Pro hráčom v Battlefielde 6? Priplatíte si. 82
- Aké ceny teraz majú grafické karty? 40
- OLED monitory sú už v cenách pod 500 eur 154
- Novembrové hry 31
- Ako vyzerá GTA IV s path tracingom cez RTX Remix? 31 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: Too Kind Studio Štýl: Akcia / RPG Web: domovská stránka hry | |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |


















