Advertisement

Rozhodnutia v Metro Exodus budú mať veľký dopad na príbeh

Nie všetky postavy sa dostanú až na koniec hry. Môžeme tak počítať s veľkou znovuhrateľnosťou.

PC
PS4
Xbox One
PS4 Pro
Xbox One X
pridal play3man 18.6.2017 o 12:06 pod hry
Rozhodnutia v Metro Exodus budú mať veľký dopad na príbeh

HRY > NOVINKY >

Počas E3 konferencie Microsoftu sme sa presunuli do roku 2036, kde na nás čakalo veľké prekvapenie v podobe ďalšieho pokračovania obľúbenej Metro série. V Metro Exodus sa opäť dostaneme do Moskvy, jej zničených ulíc a podzemia, ktoré stále tvorí zdevastované prostredie a hrozivé monštrá, pripravené na ďalší príbeh, ktorý nám vyrozprávajú tvorcovia zo štúdia 4A Games.

Oproti predchádzajúcim dielom si pre tento pripravili o niečo viac otvorenejšie prostredie, ktoré šliape na päty survival sandboxom. Autori síce o hre hovoria, že ponúkne istú slobodu, no stále sa budeme musieť držať istých mantinelov. Pre lepšie prepojenie hráča s dejom však budeme musieť čeliť viacerým dôležitým rozhodnutiam, ktoré budú mať zásadný vplyv na vývoj príbehu. Totiž, nie všetky postavy sa môžu úspešne, živí a zdraví, dostať na koniec hry, čo automaticky vytvára predpoklady pre veľkú mieru znovuhrateľnosti. Samozrejmosťou bude tiež súbojový systém, ktorý bude ruka v ruke dopĺňať stealth - chýbať nebude ani craftovanie vlastných zbraní zo získaných surovín, čo bude kľúčové pri taktizovaní.

Dvadsaťpäť rokov od nukleárnej vojny robí ideálne podmienky pre vytvorenie imerzívneho post-apokalyptického sveta so zmenou dennej doby a dynamickým počasím. Autori pre server PCGamer potvrdili, že z každej platformy chcú dostať čo najviac, no zároveň by hru nemali mať problém spustiť aj tí, ktorí nemajú k dispozícii výkonnejšiu zostavu: 

"Z každej platformy, ktorú podporujeme, sa pokúšame dostať čo najviac. Čo sa týka PC, taktiež sa snažíme zabezpečiť to, že ak máte low-end grafickú kartu, ktorá ešte spadá do špecifikácií, aby na nej hra fungovala, hrala sa a vyzerala skvelo. No ak máte veľmi výkonnú hi-end kartu - poriadne ju potrápime a zatlačíme ju na jej limity. To je pre nás vždy priorita."

Metro Exodus sa dostane na PC, PlayStation 4 a Xbox One v priebehu budúceho roka.


Páči sa mi! (+6)
PC
PS4
Xbox One
Win10

Vývoj: Deep Silver / 4A Games
Štýl: Akčná Adventúra
Dátum vydania:  september 2018
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#101


SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk