Advertisement

Svetová zdravotnícka organizácia pridala závislosť na hrách do zoznamu diagnóz

Zaradená je v rovnakej kategórií ako gambling či určitý stupeň závislosti na alkohole a drogách

PC
PS4
Mobil
Xbox One
Switch
pridal play3man 29.12.2017 o 18:58 pod hry
Svetová zdravotnícka organizácia pridala závislosť na hrách do zoznamu diagnóz

HRY > NOVINKY >

Najmä v slovníku tých, ktorí s hrami veľmi neprichádzajú do kontaktu, sa neraz spojili videohry so slovom závislosť. Po novom však toto slovné spojenie nie je len výmysel bez ďalšieho významu, ale plnohodnotná lekárska diagnóza. Svetová zdravotnícka organizácia totiž aktuálne pridala do všeobecného manuálu práve závislosť na hrách ako "hernú poruchu". Zaujímavé tiež je, že spomínaná nová diagnóza si našla miesto hneď vedľa takých porúch ako závislosť na hracích automatoch či určité stupne závislosti na alkohole a drogách. 

Podľa manuálu sa "herná porucha" prejavuje stratou kontroly nad hraním, dávanie prednosti hraniu namiesto skutočným každodenným aktivitám. Ďalšie pokračovanie v hraní aj napriek očividným negatívnym vplyvom či celkové narušenie rodinných, osobných a sociálnych vzťahov je taktiež jedným z prejavov tieto poruchy. Podľa ďalšieho popisu by sa osoba s podozrením na túto diagnózu mala pozorovať aspoň 12 mesiacov, ak sú však symptómy závažné, doba sa môže skrátiť.

Je pritom jedno, či hráte offline alebo online hry, táto diagnóza môže zasiahnuť obe kategórie hráčov. Ako toto rozhodnutie vidíte vy?


Páči sa mi! (+2)
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#104


SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk