Razer sa na CES zameral na mobilné hranie, no predstavil aj nové PC |
Mobilný ovládač, 5G router, či kompaktné PC - to sú hlavne Razer novinky z CES.
Razer na výstave CES taktiež nechýbal a predviedol hneď niekoľko svojich noviniek, pričom je jasné, že sa zameriava nielen na mobilné, ale aj na cloudové hranie, v ktorom podľa vlastných slov vidí budúcnosť. Aj preto ich prvou novinkou boli mobilné herné ovládače Razer Kishi. To je vlastne dvojica gamepadov, ktoré nasadíte na telefón a dosiahnete s nimi hranie bez latencie. Stavajú na ergonomickej platforme Razer Junglecat a ponúkajú pripojenie cez USB-C a Apple Lightning, pričom podporujú aj nabíjanie priamo pri hraní. Podporované sú Androidy 7.0 a vyššie a iPhone modely 6/6 Plus a vyššie.
Aj ďalšia novinka má podobné zameranie na mobilné a cloudové hranie. Je to 5G router Razer Sila. Umožňuje stolné aj mobilné hranie s nízkou latenciou a obsahuje Razer softvér FasTrack, ktorý dáva pri prenose prednosť herným aplikáciám, pričom router obsahuje aj dedikovaný herný režim. Taktiež vám router umožňuje nastavovať prioritu zariadeniam a nechýba mu nabíjateľná batéria pre hranie na cestách. Beží na platforme Qualcomm SDX55 + Hawkeye IPQ8072A, podporuje 5G NR (Sub-6 a mmWave) a 4G LTE, Wi-Fi 6 802.11ax 4x4, obsahuje slot na SIM kartu a porty 1x 2,5 Gb/s WAN, 4x 1 Gb/s LAN, 1x USB 3.0.
Spolu s Intelom predviedli aj PC Razer Tomahawk využívajúci kompaktnú skrinku Razer Tomahawk N1. Kompaktná a elegantná skrinka ponúka celohliníkové telo, steny z temperovaného skla, efektívne chladenie a možnosti upgradu aj výmeny chladenia. Na trh príde v prvom polroku 2020 a ponúkne:
- až osemjadrové Intel I9 procesory 9. generácie
- až 64GB RAM
- duálne M.2 SSD sloty
- Wi-Fi 6
- GeForce RTX radu 20 s podporou plnej dĺžky PCI
- 2x Thunderbolt 3, 2x 1G Ethernet, 2x HDMI 2.0A, 6x USB 3.2 2. generácie
Potvrdili tiež, že v priebehu tohto roka príde nová generácia herných notebookov Razer Blade s procesormi 10. generácie Intel Core a s podporou snímkovej frekvencie až 300Hz.
Poslednou novinkou je koncept simulátora na s-sportové pretekanie. Ten využíva softvér Project CARS Pro a technológie Vesaro, Simpit, Fanatec a Synthesis VR. Obsahuje projekciu dvomi FHD projektormi na zákazkovo vyrobenú čiernu plochu s rozmerom 128" v uhle až 202°, hydraulickú plošinu, plné manuálne ovládanie, pevný rám, ručne vyrobený stred a modulárny systém na rôzne druhy simulácie.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 119
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 150
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 66
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- V Číne sa odohral prvý futbalový zápas autonómnych AI robotov 16
- Júlové hry 17
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69 zobraziť viac článkov >