Cloud Imperium a Crytek uzavreli svoj spor mimosúdnou dohodou |
Podľa informácie zo súdu sa už Cloud Imperium a Crytek dohodli a uzavreli súd, ktorý sa ťahal od roku 2017. Zatiaľ nevieme, ako sa dohodli a či autori Star Citizenu firme aj niečo zaplatili, alebo to len Crytek nechal tak. Firmy teraz musia do mesiaca spracovať dokumenty k dohode a odovzdať ju súdu. Možno sa následne dozvieme niečo viac.
Cryteku sa pôvodne nepáčilo, že Cloud Imperium prešlo so Star Citizenom z Cryenginu na prakticky jeho Lumberyard klon od Amazonu (Crytek engine Amazonu predtým predal), ktorý je navyše zadarmo. Crytek sa tak urazil a hovoril, že firma porušila zmluvu, čo im Cloud Imperium vyvrátilo s tým, že v zmluve majú napísané, že firma má exkluzívne práva na používanie CryEnginu a nie, že ho musia používať. Navyše sa hra rozdelila na dva tituly, čo sa Cryteku tiež nepáčilo, keďže licenciu dali na jeden.
Medzitým zistili, že pokiaľ Cloud Imperium hru nevydá, nemôžu im nič. Preto aj nedávno dali žiadosť o odklad súdu a čakalo sa, že sa k nemu vrátia až pri prípadnom vydaní Squadron 42. Ako poznáme Cloud Imperium, k vydaniu hier sa ani nehrnú a nakoniec to buď Crytek úplne vzdal, alebo sa symbolicky dohodli.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 22
- Podľa analytika Goldman Sachs je to len začiatok: ceny RAM prudko rastú a zdražova 94
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 33
- Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár 43
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 27
- Fallout 76 je dočasne zadarmo pri príležitosti finále seriálu 7
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- RECENZIA: Dispatch 15
- Sony si patentovalo ovládač bez tlačidiel 49 zobraziť viac článkov >












