Gamespy spísal pár zaujímavých informácií získaných od vývojárov o alpha verzii nového Xboxu. Samozrejme, nie je to finálna podoba a niečo sa ešte môže pomeniť, ale vývojári určite musia vedieť s čím majú počítať.
CPU - bude mať tri 3.0GHz PowerPC jadrá. Každé jadro bude zvládať dve inštrukcie za cyklus a bude mať 32KB L1 cache a 32KB pre inštrukcie. Dokopy budú mať ešte 1MB L2 cache.
GPU - grafická karta bude novej generácie nasledujúcej po ATI X800. Taktovaná bude na 500MHz a samozrejme s podporou shadrov 3.0.
Pamäť - pamäte bude 256MB, možno pre PC by to bolo málo, ale pre konzolu je to viac, ako dosť.
Mechanika - nakoniec to vyzerá, že konzola bude používať klasické DVD-9 disky (7GB) s 12 rychlostnou mechanikou (určite aj kvôli kompatibilite, aby sa zariadenie dalo využiť pre DVD prehrávanie).
Karty - konzola bude tentoraz používať aj pamäťové kary a to od 64MB po 1GB. 8MB bude systémová časť a zvyšok je na sejvy. Pre tých, kto si kúpia konzolu s HDD, karty by karty nemali byť potrebné.
Hard Drive - zatiaľ nie je rozhodnuté, aký disk tam bude, ale minimum môže byť len okolo 2GB.
Kamera - na počudovanie konzola bude mať pri sebe aj USB 2.0 kameru. Bude to 1.2 megapixelovka na obrázky a video vo VGA kvalite (videochat, pripade PiP v hrách?:).
Zvuk - konzola nebude mať klasický audio čip. Dekompresia bude síce hardwarová, ale o zvyšok sa bude starať software - X3DAudio.
Z ďalších detailov spomínajú, že vývojári boli inštruovaní na vývoj v minimách - rozlíšenie 720p teda 1280x720 pixelov, 16:9, 5.1 surround zvuk a antialising. Zvukový decoding preferujú MP3 a WMA formát (užívatelia si budú môcť púštať vlastné soundtracky počas hier), video zase v XMV formáte založenom na kodeku pre HD-DVD.
Konzoly budú môcť byť profilované a teda každý v domácnosti si môže vytvoriť profil s rôznymi nastaveniami, ktoré by potom mali preberať aj všetky hry (hlavne nastavenie ovládača a parental controls). Plus rovnako si profil bude pamätať aj nastavenia v hrách a vašej sejvy. A ak by vám to nestačilo, váš profil si bude zbierať Game kredity za prejdené hry, zabitých bossov atď. Či už v online alebo offline hrách. V online to bude mať využitie hlavne na prestíž a ostatní užívatelia si budú môcť prezrieť vašu game kartu, kde budete mať všetko spísané. Spolu s kartou sa výrazne sa zlepší aj celková Live podpora. Pribudnú záležitosti, ako priatelia, jednotný message center, pozvánky do hier, profil, voice-video chat, downloady s komentármi od hráčov atď. Viac si o konzole prečítajte v našom staršom článku. Musím povedať, že celkovo to vyzerá veľmi pekne, teraz len čakať, čo na to odpovie Sony.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 123
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 95
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 156
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- OpenAI o1 model sám seba skopíroval na externý disk, ako istotu pred vypnutím, Cla 71
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 62
- Júlové hry 17
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69
- RECENZIA: System Shock 2: 25th Anniversary Remaster 30 zobraziť viac článkov >