PRIHLÁS

Čo hrať počas karantény?

Ak neviete čo doma robiť počas karantény, samozrejmá odpoveď je u nás - HRAŤ. Vybrali sme pre vás najzaujímavejšie tituly, ktoré sú zároveň aj dobrým žrútom času.

pridal DeCain 22.3.2020 o 14:02 pod hry
Čo hrať počas karantény?

HRY > NOVINKY >

Ak neviete, čo doma robiť počas karantény, samozrejmá odpoveď je u nás - HRAŤ. A ak neviete, čo hrať, na to sme tu zhrnuli niekoľko zaujímavých titulov, ktoré sú nielen dobré, ale dobre zabijú čas. Samozrejme nemôžeme tu obsiahnuť všetko a všetky žánre, ale skúsili sme vybrať zaujímavé tituly z rôznych oblastí.

 

Red Dead Redemption 2 - recenzia (PC, Xbox One, PS4)

Čo hrať počas karantény?

 

Rockstar bodovalo s prvým Red Dead Redemption ešte na PS3 a Xbox360. Druhý diel už vyšiel na PS4 a Xbox One a po nejakej dobe sa séria dostala aj na PC. Do rúk sa vám dostane veľký svet divokého západu, kde budete objavovať zákutia Ameriky v čase pištoľníkov, kovbojov a banditov prepadávajúcich dostavníky. Počas jazdy na koni pláňami Severnej Ameriky aspoň na čas zabudnete na to, že sedíte doma medzi štyrmi stenami. A ak sa vám bude singleplayer obsahu máliť, môžete siahnuť po online časti hry s názvom Red Dead Online, kde budete spoločne s inými hráčmi plieniť, rabovať, alebo páliť vlastnú domácu pálenku. Je to teda ideálna voľba na trávenie dlhých chvíľ v dobrovoľnej karanténe.

 

Grand Theft Auto 5 - recenzia (PC, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4)

Čo hrať počas karantény?

 

Druhým veľkým titulom z dielne Rockstar, kde sa dá vyvetrať a vyblázniť, je GTA 5. Rovnako ako v RDR 2 aj tu je k dispozícii masívna kampaň pre jedného hráča a online časť, kde sa dá utopiť more času. V príbehovej časti dostanete do rúk až trojicu hlavných postáv a okrem toho na vás čaká hromada vedľajších aktivít, môžete si zahrať tenis, navštíviť kasíno, alebo len tak pre radostne rozosievať chaos a paniku v meste. Ak vám chýba počas karantény napríklad možnosť len tak nezáväzne sa voziť mestom a sledovať životy ľudí okolo vás, môžete si to vykompenzovať práve tu.

 

Assassin's Creed Origins a Odysseyrecenzia Origins, recenzia Odyssey (PC, Xbox One, PS4)

Čo hrať počas karantény?

 

Ak vás láka staroveký Egypt a Grécko, neváhajte siahnuť počas karantény po posledných dieloch Assassin's Creed série. Obidve hry majú masívne svety, kde na vás čaká veľká porcia obsahu, či už po stránke príbehu, alebo vedľajších aktivít a misií. Okrem toho si Ubisoft dáva záležať aj na edukačnej stránke hry, takže sa pomocou týchto hier môžete aj čo to dovzdelávať z histórie týchto starovekých veľmocí. Obidve hry majú v sebe takzvanú Discover Tour, na ktorých s Ubisoftom pracovali skutočný historici.

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - recenzia (Switch, WiiU)

Čo hrať počas karantény?

 

Pri jednej z najlepších hier posledných rokov doslova zabudnete, čo sa deje vo svete okolo nás. Ponoríte sa do čarovnej krajiny Hyrule, ktorá čelí vlastnej kríze. Zachrániť ju dokáže jedine Link, no bez vašej pomoci to nedokáže. Čaká tu na vás obrovský svet, v ktorom môžete ísť kamkoľvek. Na každom kroku je nové dobrodružstvo, nová výzva a aj nová časť príbehu. Hra sa časom dočkala aj rozšírenia, pričom sa v nich vyžijú aj tí, ktorí hľadajú špeciálnu výzvu.

 

Doom Eternal a Doom (2016) - recenzia Doom 2016, recenzia Doom Eternal (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Ak máte miesto potreby zabíjať čas chuť zabíjať niečo iné, napríklad hordy démonov, je pre vás najlepšou voľbou Doom Eternal, alebo jeho predchodca nazvaný jednoducho Doom, z roku 2016. Žiadne spoznávanie cudzích krajín, výskum histórie, či prachobyčajné vykrádanie bánk, kasín a dostavníkov. V týchto hrách máte oveľa prízemnejší cieľ - zabiť, rozštvrtiť, rozmliaždiť a rozstrieľať na prach všetko, čo sa vám mihne pred hlavňou. To všetko ešte v naozaj príťažlivom grafickom kabáte, ktorý dá tejto krvavej akcii naozaj vyniknúť. Minulý rok navyše vyšla pôvodná trilógia na aktuálne konzoly, k tomu tu teraz prvý raz máme aj Doom 64 na mimo konzoly Nintendo 64, takže karanténa môže byť ideálna príležitosť na to, aby ste si prešli CELÚ túto ikonickú sériu.

 

The Witcher 3: The Wild Hunt - recenzia (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Ak chcete objavovať nádherné fantasy svety a ste fanúšikmi RPG žánru, siahnite po Zaklínačovi. Aj tu vás čaká obrovský svet na objavovanie, tona vedľajších aktivít a desiatky naozaj dobre napísaných a spracovaných hlavných aj postranných úloh a zadaní. To všetko okorenené skvelým príbehom. Ak by vám to bolo málo, k dispozícii sú aj dve skvelé rozšírenia Hearts of Stone a Blood and Wine, alebo si môžete skúsiť spin-off v podobe gwentového Thronebreaker: Witcher Tales. To všetko dáva dohromady stovky hodín obsahu. Jednotka je navyše teraz zadarmo na GOGu.

 

Minecraft - recenzia (PC, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Switch, iOS, Android)

Čo hrať počas karantény?

 

Napriek tomu, že je tu s nami už niekoľko rokov, stále je Minecraft jedna z najlepších hier na zabitie času a hlavne potrénovanie kreativity a logického myslenia. To vás môže doviesť postupne od pracne postavenia prvého vlastného obydlia až k tomu, že si v hre vytvoríte napríklad funkčný emulátor prvého Gameboya. Možnosti sú naozaj neobmedzené, a tak je Minecraft skvelou voľbou na zmysluplné trávenie dlhých chvíľ v karanténe.

 

Stardew Valley (PC, Xbox One, PS4, Switch, Vita, iOS, Android, autá Tesla)

Čo hrať počas karantény?

 

Vyzerá to jednoducho, no je to jedna z najpopulárnejších simulačných RPG na svete, čo dokazuje aj jej obrovský úspech. Veď doteraz hra predala zhruba 20 miliónov kusov naprieč všetkými platformami. Hra čerpá inšpiráciu zo známej série Harvest Moon, no ide si vlastnou cestou. Okrem bohatých možností hry pre jedného hráča sme sa navyše neskôr dočkali aj podpory multiplayeru. Taktiež hra neskôr vyšla aj pe systém v Tesla autách.

 

Animal Crossing: New Horizons (Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Situácia vo svete môže na ľudí pôsobiť deprimujúco a to možno nie je čas, kedy by ste chceli niekoho zabíjať, aj keď len virtuálne. Skvelý relax už roky ponúka casual séria Animal Crossing a jej najnovšia časť nie je výnimkou. Môžete ju hrať doma, alebo si ju so sebou zobrať ak niekam von, napríklad do záhrady, či na menšiu prechádzku, na ktorej ste ale sami. V hre samotnej však už sami nemusíte byť, keďže ponúka výrazne zakomponovaný multiplayer.

 

Civilization VIrecenzia  (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Svet vonku sa v dôsledku nákazy mení a v tých najkatastrofickejších scenároch prakticky rúca. V Civilization budete naopak svety budovať pomocou diplomacie, výskumu a všetkých tých krásnych vecí, ktoré nám v realite občas tak veľmi chýbajú. Ale je tam aj možnosť vojny, netreba sa báť, že hra má od reality príliš ďaleko. Samozrejme, ako všetky ostatné hry v našom súhrne, aj tu strávite desiatky hodín hrou za mnohé národy. A môžete si tak natrénovať idealistický pohľad na budovanie nového sveta, ak sa tie najkatastrofickejšie scenáre naplnia. Alebo sa aspoň zabaviť pri kvalitnej stratégii.

 

Age of Empires II: Definitive edition - recenzia (PC)

Čo hrať počas karantény?

 

Máte obavy, že aktuálne karanténne opatrenia potrvajú príliš dlho a nebudete mať čo robiť? To ste ešte nevideli tú obrovskú haldu obsahu, ktorý so sebou prináša nová edícia tejto strategickej legendy. Už v dobe vydania sa Age of Empires II zaradila medzi kultové hry. Teraz si k tomu pripočítajte nový audiovizuál, mnohé vylepšenia a k tomu celkovo až 24 kampaní, čo vám vystačí snáď aj na dve karantény. A ak nie, nechýba tu legendárny multiplayer.

 

Dreams - recenzia (PS4)

Čo hrať počas karantény?

 

Veľmi aktuálna novinka, pri ktorej je možné stráviť desiatky hodín a potrénovať si v období karantény kreativitu, je Dreams. Hra má svoj vlastný príbehový režim, skutočné bohatstvo sa ale ukrýva hlbšie, v možnostiach, ako hravou formou tvoriť vlastný obsah. Hráči nelenia a obsah utešene pribúda, okrem vlastných originálnych počinov pribúdajú aj pokusy o remaky klasík, ako Metal Gear Solid, či Final Fantasy VII.

 

Call of Duty: Warzone - (PC, Xbox One, PS4) (zadarmo)

Čo hrať počas karantény?

 

Počas karantény a sociálneho dištancovania je pre niektorých najhorším údelom samota, ale aj na to majú hry svoj recept. Nie je nič jednoduchšie, ako sa s partiou kamarátov pripojiť napríklad do masívnych bojov v najnovšom prírastku do battle royale žánru v Call of Duty: Warzone. Budete na veľkých mapách bojovať proti desiatkam iných hráčov a môžete si popri hraní s kamarátmi porozprávať najnovšie zážitky z výletov do chladničky, či inej časti domu. Každopádne online hranie je zdrojom neopakovateľných zážitkov a taktiež dobrým spôsobom, ako nestratiť sociálny kontakt s priateľmi.

 

Fortnite - recenzia (PC, Xbox One, PS4, Switch, iOS, Android) (zadarmo)

Čo hrať počas karantény?

 

Druhým predstaviteľom battle royale žánru v našom súhrne je stálica Fortnite. Táto sa neberie tak vážne ako Call of Duty, je farebnejšia a uletenejšia. Ako bonus môžete počas boja aj stavať rôzne opevnenia a zátarasy, takže je tam istá dávka taktiky a kreativity. Inak je to klasický predstaviteľ battle royale žánru, ale jeho obrovská popularita je výhodou, ak chcete hľadať hráčov do partie.

 

Counter Strike: Global Offensive - recenzia (PC) (zadarmo)

Čo hrať počas karantény?

 

Dávno pred battle royale žánrom tu ale bolo ,,céesko". Ak máte zohratú partiu hráčov, je možno najvyšší čas sa vrátiť na Dust2, Nuke, Aztec alebo Mirage a položiť bombu aj inde ako doma...tam. Zápasy v CS:GO sú taktickejšie, aj keď hrajú proti sebe menšie tímy, aj osobnejšie ako v battle royale. Ako stálica ale ponúka Counter-Strike rokmi doladenú hrateľnosť do dokonalosti, veľký výber máp a zbraní a nikdy nestarnúcu zábavu zo starých dobrých čias, kedy sme doma trávili hodiny pri počítačoch dobrovoľne a nie kvôli vírusom.

 

Mortal Kombat 11 - recenzia (PC, Xbox One, PS4)

Čo hrať počas karantény?

 

Ak trávite čas karantény doma napríklad s partnerkou alebo partnerom, určite viete, čo je to ponorková choroba. Osobu, ktorú milujete, máte zároveň občas chuť zaškrtiť, ale to vám láska (a zákony) nedovoľujú. Ako z toho von? Pustite si spoločne Mortal Kombat 11 a ubližujte si tam. Je to rýchla, akčná a krvavá bojovka a preto ideálna na vypustenie pary aj napríklad ako nástroj pomsty hráčsky menej zdatnej partnerke. A aby bola kríza zažehnaná, nechajte ju pár kôl vyhrať a máte vyhraté aj vy.

 

Overcooked! 2 - recenzia (PC, Xbox One, PS4, Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Ste doma zavretí s celou rodinou a radi by ste sa nejako zabavili všetci? Možností je naozaj veľa, či už je to Mario Kart 8 Deluxe, Crash Bandicoot, Snipperclips a mnohé ďalšie. Medzi tie najlepšie patrí kuchársky kooperatívny titul Overcooked! 2, ktorý ponúka kampaň s lokálnym multiplayerom až pre štvoricu hráčov na mnoho hodín a autori hru stále podporujú. Doteraz sa tak rozrástla o niekoľko DLC, ale pribudol do nej aj nový obsah úplne zadarmo.

 

Beat Saber - recenzia (VR)

Čo hrať počas karantény?

 

Karanténa, to znamená sedieť doma. Sedieť doma, to znamená priberať. Hrať Beat Saber, to znamená potiť sa a chudnúť. Ak máte doma niektorú z podporovaných VR súprav, pravdepodobne už Beat Saber doma máte, a tak je najlepšia príležitosť hru zapnúť a tie kilá, čo pri sledovaní Netflixu a Youtube pekne pribúdajú, zas pekne vyskákať a vytancovať pri hudbe a sekaní kociek pri jej rytme. A ak máte všetku hudbu v hre už perfektne zvládnutú, aj tak nezúfajte. Timbaland do hry čoskoro pridá nový balíček skladieb.

 

Ring Fit Adventure - recenzia (Switch)

Čo hrať počas karantény?

 

Cvičiť môžete aj v tomto relatívne čerstvom titule pre Nintendo Switch. Pôvodne mal slúžiť na zhadzovanie vianočných kíl, no dobre poslúži aj v karanténe, kde vám ponúkne nielen pohyb (pri ktorom sa poriadne zapotíte), ale hlavne organické zapojenie cvikov priamo do hrania. Nimi útočíte, ale aj sa bránite. Nechýba ľahký fantasy príbeh, mnoho minihier a hra vám nezabúda dávať ani menšie tipy pre zdravý životný štýl. Hlavu zas môžete potrénovať taktiež kvalitným titulom Dr. Kawashima's Brain Training.

 

Half-Life: Alyx - (VR)

Čo hrať počas karantény?

 

Ak už máte VR helmu na hlave, ale máte dosť tanca, je tu pre vás horúca novinka Half-Life: Alyx. Nový prírastok do série vyvíjaný exkluzívne pre VR by mal byť skutočne prvotriednym a plnohodnotným VR zážitkom, ktorý je na dobrej ceste celú technológiu ešte viac spopularizovať a osloviť čo najviac hráčov. Síce pri ňom nespálite tuky, ale ponoríte sa do stále fascinujúceho sveta Half-Life univerza, prvýkrát v koži Alyx Vance a pozriete sa na jej začiatky odboja proti Combine. Hra vychádza už zajtra.

 

Ak chcete niečo viac tématické, minule sme si zhrnuli hry s nákazami a pandémiami.

Páči sa mi! (+8)

Zaradené pod: koronavírus
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #126


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Chromebook alebo laptop ? (2)
Zdravím, hľadám nejaký lacný noťas pre sestru, chc...
| Nový displej pre notebook (14)
Včera som vymenil na notebooku displej, ale keď so...
| Smart hodinky s wi-fi, wear os... (10)
Zdravím, v momentálnej dobe hľadám Smart hodinky n...
| Help s vyberom hry (19)
Caute. Zhanam nejaku single player hru, ktoru by s...
| Môžem hrať xbox hry na pc? (2)
Keď si kúpim cez Xbox store hru na konzole , nap...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk