PRIHLÁS

Ako bude Xbox Series S spracovávať hry v spätnej kompatiblite?

DF sa bližšie pozrelo na to, ako bude spúšťať Xbox Series S staršie hry.

pridal saver 19.9.2020 o 17:33 pod hry
Ako bude Xbox Series S spracovávať hry v spätnej kompatiblite?

HRY > NOVINKY >

DF sa porozprávalo s Microsoftom o tom, ako bude fungovať spätná kompatibilita na Xbox Series S konzole.

Xbox - tieto tituly bude spúšťať Xbox Series S s trojnásobným rozlíšením v oboch osách (3x3) a pôjdu v 1440p. 

Xbox 360 - pôjdu v dvojnásobnom rozlíšení (2x2) a teda zo 720p bude 1440p, ale framerate môže byť lepšie ako na Xbox One X pre lepší procesor. 

Xbox One - tituly pôjdu v základnom Xbox One režime, neponúkne Xbox One X vylepšenia (tie spracuje len Xbox Series X). Plus titulom, ktoré majú zafixované 1080p alebo 900p rozlíšenia, rozlíšenie nezvýši, ale tituly s dynamickým rozlíšením pôjdu automaticky vyššie, keďže konzola má viac výkonu v GPU a aj CPU. K tomu všetkým titulom vylepší filtrovanie textúr, dostanú rýchlejšie načítavanie z SSD a aj Auto HDR funkciu. 

Niektoré tituly bude Series S spúšťať aj v dvojnásobnom framerate, ale tie však musia updatnúť buď autori, alebo po komunikácii s autormi aj tím spätnej kompatiblity. Väčšinou by to boli jednoduché úpravy na odomknutie framerate alebo rozlíšenia. Totiž GPU aj CPU sú viac ako dvojnásobne výkonnejšie, a teda konzola zvládne dvojnásobné zrýchlenie bez problémov. Aj preto napríklad Gears 5 nemá problém ísť v 120fps.

K tomu konzola bude zvládať neenhanced Xbox One tituly lepšie ako Xbox One X, keďže staré Xko obmedzoval ako procesor, tak GPU bolo v tomto režime obmedzené na polovicu. Nové konzoly sú už prispôsobené na využitie plného výkonu v spätnej kompatibilite a aj Xbox Series S vyťaží zo starých titulov viac.





Páči sa mi! (+10)






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Problem s pc (2)
Zdravím mam starší PC Komponenty : Amd Ryzen 54650...
|Tainted grail patch 1.05 (1)
Zdravíčko chcem sa opýtať ci je najnovší patch 1.0...
|Wolfenstein et (2)
ahojte snazim sa nainstalovat Wolf ET no po instal...
|Oled monitor? rada pri kúpe (11)
Zdarec, potreboval by som vašu radu alebo lepšie p...
|Gamepass na pc , odkial kupuje... (7)
Ahojte, odkial kupujete gamepass na PC? Vyskusal s...
|Pochváľte sa svojím herným str... (441)
Ako hardwareového nadšenca ma napadlo vytvoriť vlá...
|Sector hraje ... (126232)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Screenshots (63410)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Filmy filmy filmy film... (47405)
O filmoch. Hádam chápete....
|Serialy (16985)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (41127)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk