Returnal a New Pokémon Snap vtrhli na vrchol UK rebríčka |
Dve najväčšie minulotýždňové novinky si uchmatli dve najvyššie priečky
Konečne sa nám rozbieha herný rok a prichádzajú čoraz väčšie tituly, pričom máj bude ešte silnejší. Už minulý týždeň nám ale ukázal nástup silných hier a nie je teda prekvapením, že si obe aj napriek vydaniu v piatok uchmatli najvyššie pozície v rebríčku predajov za celý týždeň.
Na prvom mieste je New Pokémon Snap. Hra štvornásobne prekonala vydanie originálu pred 21 rokmi, predávala sa 2,5x lepšie ako Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX spred roka a je tretím najlepších Switch launchom tento rok (po Super Mario 3D World + Bowser's Fury and Monster Hunter Rise). Zároveň má pohodlný náskok pred druhým miestom.
Na ňom je PS5 novinka Returnal, ktorá sa aj napriek niche žánru vyšvihla pomerne vysoko, avšak Game Industry píše, že zaostáva za tým, čo očakávajú od launchu PS exkluzivít. Odhadujú, že jedným z dôvodov tohto zaostávania za očakávaniami môže byť vysoká cenovka, kde v Británii je priemerná cena £68.
Za prvou dvojicou už nájdeme len klasické tituly, kopu hier od Nintenda a viac menej žiadne prekvapenia. Väčšina hier v top 10 zaznamenala nárast predajov s predchádzajúcim týždňom. Minulotýždňová jednotka Nier Replicant ver.1.22474487139... sa prepadla až na 22. miesto so 78% poklesom predajov. Ďalšou väčšou novinkou minulého týždňa bol Terminator Resistance Enhanced, ktorý ale debutoval až na 37. mieste.
1 New Pokémon Snap
2 Returnal
3 Super Mario 3D World + Bowser's Fury
4 Mario Kart 8: Deluxe
5 Animal Crossing: New Horizons
6 FIFA 21
7 Minecraft (Switch)
7 Grand Theft Auto 5
9 Ring Fit Adventure
10 Call of Duty: Black Ops Cold War
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 43
- Severná Kórea má opäť svoj jediný Steam bod, tajomný hráč sa po absencii znovu vrá 43
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 58
- Problémy s chladením PlayStation 5 konzoly sa zrejme rozširujú 81
- Asus omylom spojil RTX 50 a RX 9070 XT do jednej grafickej karty 17
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 35
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- Začal letný vypredaj na Steame 40
- Resident Evil: Requiem ukázal ďalšie detaily 63
- Call Of Duty: WWII je už v Game Passe 53 zobraziť viac článkov >