Po tom, čo Nvidia a Havok oznámili spoluprácu na novom fyzikálnom engine Havok FX, dnes sa celkom zadarilo konkurenčnej firme AGEIA s ich enginom Physx. Na svoju stranu získala dvoch populárnych výrobcov počítačov, Alienware a Dell. Alienware bude fyzikálne karty ponúkať do zostáv Area 51, Aurora 7500 a ALX, Dell ich zaradí do zostavy Renegade. V galérii si na obrázkoch 1 a 2 môžete pozrieť samostatný čip a celú kartu. Obrázok 3 dokumentuje realistické správanie sa plameňometu v titule Bet on Soldier a na 4-ke je technologické demo nazvané Cellfactor. Ceny kariet sa v závislosti od typu budú pohybovať od 100 do 400 dolárov.
AGEIA tiež podpísala zmluvu s Cryptic Studios, čo sú vývojári stojaci za MMORPG City of Villians. No a nakoniec asi najradostnejšia správa (pre manažérov AGEIA). Práva na PhysX SDK 2.4 si kvôli PlayStation 3 kúpilo aj Sony.
Keď už som spomínal Dell XPS 600 Renegade (obr. 5), ten sa konečne dostáva do predaja. Tvorí ho CPU D 965 Extreme Edition 3,3@4,26 GHz, 2 GB RAM, 160 GB 10000 otáčkový HDD a záložný 400 GB 7200 otáčkový disk. O tak trochu „nadštandardný“ grafický výkon sa stará hneď štvorica kariet 7900 GTX osadených 2 GB GDDR3 pamäti. Do zostavy patrí aj 30“ LCD displej Dell s rozlíšením 2560x1600 (kontrast 700:1) a samozrejme PhysX akcelerátor. A cena? Tá je len o pár "peniažkov" nižšia ako slušných 10 000 dolárov.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 119
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 61
- V Číne sa odohral prvý futbalový zápas autonómnych AI robotov 16
- Takmer 10 minút hrateľnosti z Mafia: The Old Country 121
- Júlové hry 17
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69
- Fanúšikovský remake Counter-Strike 1.6 s názvom CS: Legacy narazil na právne probl 19
- Zomrel Julian McMahon, ktorý stvárnil Doctora Dooma 19 zobraziť viac článkov >