Hráva sa viac na desktopoch alebo notebookoch? |
JPR agentúra spravila prieskum zameraný na cielenie herných notebookov.
Jon Peddie Research priniesol zaujímavý prieskum, ktorý ukazuje, na čom PC hráči hrávajú, či na notebookoch, alebo desktopoch. Samozrejme na desktopoch.
87% hráčov uprednostňuje desktopy pred hernými notebookmi. 13% notebooky, respektíve iné PC zariadenia.
Tam je dôvod jasný. desktop je pohodlnejší, výkonnejší, modifikovateľnejší. Má nižší hluk, teploty. Samozrejme, ak niekto potrebuje prenosnejšie hranie, kúpi si herný notebook.
V štúdii však nejde ani o to percento, ale o to, že firmy herné notebooky zle cielia. Totiž predaje herných notebookov stúpajú a to napriek svojmu malému percentu reálneho využívania na hry. Veľa používateľov ich kupuje na odlišnú prácu.
Rozdelili nehráčov na herných notebookoch do kategórií:
Používatelia vyžadujúci výkon: v kategórii používateľov môžu byť používatelia z oblasti vzdelávania, dizajnu, programovania, vedy, medicíny, vlády alebo financií. Reputácia najvýkonnejších počítačových počítačových produktov je medzi náročnými používateľmi už dlho známa a je označovaná ako systémy optimalizované pre hry. Nároční používatelia teda budú pravdepodobne používať ako pracovné stanice notebooky optimalizované pre hry.
Používatelia ovplyvnení štýlom: Herné notebooky sú nielen výkonné, ale majú aj atraktívne štýlové prvky vrátane osvetlenia a elegantného dizajnu. Rovnako ako kupujúci športového auta, ktorý nikdy nevyužije výkon, aj používatelia herných notebookov oceňujú estetiku, hrdosť na vlastníctvo a status.
Sekundárne herné systémy: Pre všetky vyššie uvedené dôvody a možno aj vernosť značke veríme, že existujú hráči, ktorí si kupujú herné notebooky na bežné počítačové úlohy, ale hry na nich skutočne hrajú len zriedka, alebo vôbec.
JPR z výsledkov hovorí, že notebookové firmy nevyhnutne neanalyzujú trh dobre a používatelia si nemusia kúpiť herný notebook na hranie a preto hovorí, že by sa firmy mali zamyslieť nad cielením notebookov a investovať do toho, čo daní používatelia na notebooku používajú, respektíve vylepšenie smerovania trhu pre tieto PC.
Nakoniec, presne pre toto firmy vydávajú aj rôzne Creator edície notebookov, ktoré majú vysoký výkon, ale sú určené viac na všeobecné použitie. JPR naznačuje, že by sa to dalo segmentovať a cieliť ešte hlbšie.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis a Tomb Raider: Catalyst oficiálne predstavené 105
- Budú toto tituly z vianočnej rozdávačky Epicu? Bude rozdávať aj RDR2? 49
- Nové zľavy pred Vianocami 30
- Mobily so 4GB pamäťou sa vrátia, niektoré hi-endy zrejme klesnú na 12GB 87
- Hogwarts Legacy je teraz zadarmo na Epic Store 33
- RECENZIA: Terminator 2D: NO FATE 57
- Half-Life 3 má byť launch hrou pre Steam Machine, vydanie cieli na jar 2026 71
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis bude názov novej Tomb Raider hry 45
- Takto vyzerá Witcher 3 s AI filtrom 49
- Avatar: Oheň a Popol má zatiaľ najnižšie hodnotenia zo série 40 zobraziť viac článkov >












