PRIHLÁS

Hlbšia analýza Oblivion remastered na PC

Digital Foundry sa pozrelo na výkon remastru na Unreal Engine 5

pridal saver 26.4.2025 o 21:16 pod hry
Hlbšia analýza Oblivion remastered na PC

HRY > NOVINKY >

Digital Foundry sa bližšie pozrelo na Oblivion Remastered na PC a zistilo, že výkon na PC nie je ideálny a trpí extrémnym trhaním a vysokou náročnosťou ako na GPU, tak CPU.

Spomínajú:

  • Remaster kombinuje pôvodnú hru s Unreal Engine 5 vrstvou, podobne ako v prípade úspešného remaku Shadow of the Colossus, ale s problémami podobnými GTA Trilogy: Definitive Edition.
  • Použité technológie UE5 (Nanite, Lumen, virtual shadow maps) prinášajú výrazne realistickejší svet
  • Aj na hi-end hardvéri ako RTX 5090 a Ryzen 7 9800X3D sú výrazné problémy so stutteringom (trhaním)
  • Pôvodná verzia z roku 2006 už tiež mala problémy so stutterom pri načítavaní častí sveta – remaster tieto problémy nielenže neopravuje, ale ešte ich zhoršuje.
  • Hra je extrémne náročná na CPU a GPU – aj po výraznom znížení grafických nastavení zostáva problém s trhaním.
  • Jediným nastavením, ktoré mierne pomáha CPU, je vypnutie hardware ray-traced Lumen osvetlenia a prechod na softvérovú verziu, čo síce zvyšuje výkon o 35 %, ale zároveň viditeľne znižuje kvalitu vizuálu (horšie tiene, odrazy).
  • Zníženie ostatných nastavení má minimálny vplyv na výkon pri veľkej strate kvality obrazu.
  • Aj po poslednom patchi sa stav nezlepšil – trhanie ostáva a z hry sa nedá dostať „moderný“ plynulý zážitok bez zásadných opráv.
  • Digital Foundry odporúča nechať si hardware Lumen (lepší vzhľad vegetácie) a nastaviť hardware lighting mode na low, čo zlepší výkon o cca 16 % pri minimálnom vizuálnom dopade.
  • Pre lepší výkon sa tiež odporúča prepnúť z Epic nastavení na High (zlepšenie výkonu až o 38 % bez výraznejšej straty kvality).





Páči sa mi! (+2)






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Herný kútik (2)
Zdieľajte s inými hráčmi svoj herný "kútik", vzájo...
|Xsplit premium na 12 mesiacov ... (0)
ahojte, ak niekto streamujete alebo sa nahravate, ...
|Commandos: origins (1)
Zravím vás. Pracujem na SK preklade hry Commandos:...
|Predam crash bandicoot n.sane ... (0)
Ahojte, predám cartridge verziu (komplet krabic...
|Ktory herny ntb (4)
Zdravim už dlhši čas rozmyšlam o kupe ntb mam 3 fa...
|Screenshots (62464)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Serialy (16868)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Filmy filmy filmy film... (47174)
O filmoch. Hádam chápete....
|Sector hraje ... (125267)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Off-topic (135137)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Svet, ukrajina, vojny ... (38279)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk