Jade Raymond odišla zo svojho Haven štúdia v Sony |
Ďalšie Sony štúdio orientované na multiplayerovky je v problémoch.
Sony čelí ďalšiemu otrasu vo svojej problematickej live-service iniciatíve. Zakladateľka štúdia Haven Studio, Jade Raymond, oznámila svoj odchod zo štúdia, ktoré v súčasnosti pracuje na online titule Fairgames. Dôvody odchodu neboli špecifikované.
Správa prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo štúdio Haven uskutočnilo externý test Fairgames, počas ktorého sa podľa viacerých vývojárov objavili vážne obavy o kvalitu projektu a jeho aktuálny stav. Hra, ktorá bola pôvodne plánovaná na rok 2025, bola odložená na rok 2026, pričom vývoj pokračuje bez jej zakladateľky.
Sony vo vyhlásení uviedlo:
„Jade Raymond bola neuveriteľnou partnerkou a vizionárkou pri zakladaní štúdia Haven. Sme hlboko vďační za jej vedenie a prínos a prajeme jej všetko dobré v ďalšej kapitole.“
Zároveň firma zdôraznila, že zostáva odhodlaná podporovať Haven Studios a pokračovať v práci na projekte Fairgames.
Jade Raymond patrí medzi najvýraznejšie postavy herného priemyslu. Preslávila sa v Ubisofte ako producentka prvého Assassin’s Creed a Watch Dogs, no od roku 2017, keď sa podieľala na Star Wars Battlefront 2, nebola súčasťou žiadneho vydaného projektu.
Odchod zo štúdia Haven tak opäť otvára otázky o životaschopnosti Sony live-service stratégie. Kým titul Helldivers 2 zožal nečakaný úspech, iné projekty ako Concord sklamali ešte pred vydaním a niekoľko ďalších bolo úplne zrušených - vrátane spin-offu God of War zameraného na model Games as a Service alebo podobného titulu v The Last of Us univerze.
Fairgames je momentálne jedným z posledných žijúcich projektov z tejto iniciatívy. Sony tak v nasledujúcich rokoch čaká náročná úloha: buď dokázať, že live-service model má v jej portfóliu opodstatnenie, alebo prehodnotiť stratégiu, ktorá zatiaľ prináša viac otáznikov než výsledkov.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Forza Horizon 6 potvrdila dátum vydania a predviedla hromadu noviniek 139
- Sony televízory bude od budúceho roka vyrábať a dizajnovať TCL 56
- Ubisoft ruší šesť hier vrátane remaku Prince of Persia a zásadne mení svoju štrukt 157
- Netflix mení ponuku za Warner Bros. Discovery na čisto hotovostnú platbu 27
- Akcie Ubisoftu sa po včerajšom oznámení prepadli o tretinu, sú na 14-ročnom minime 39
- Fable ponúkne otvorený svet, možnosť upraviť postavu a aj systém morálky 106
- Čínska moderka spojila Xbox, Playstation a Switch do jedného zariadenia 26
- Aké PC zložiť v roku 2026? Ako sa zvýšili ceny? 102
- Týždenník - Lara Croft a Kratos sa ukázali 6
- Blíži sa nový GTA VI trailer? 31 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS5 Vývoj: Sony / Haven Studios Štýl: Akcia / Multiplayer |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |














