PC sekciu nám na evente zabezpečovala firma digipro, ktorá nám dodala sériu Core2 Duo PC s DX10 geforce 8500 grafickými kartami, plus dva namakané kompy s 8800 GTX grafikami, kde jeden z nich mal štvorjadrový procesor. Core2 Quad bol paradoxne ten menší (obr.8) so slabším chladením, ale v pohode to aj v tom teple zvládal, v druhom bol Core2 Duo, ktorý by sa zrejme podľa skrine a chladenia, dal pretaktovať aj dvojnásobne.
Vyzerá, že digipro sa s počítačmi trafila do bežnej potreby hráčov a bez problémov išiel Stalker, FEAR, Company of Heroes, Call of Duty 2 a aj ďalšie hry, ktoré na nich boli nainštalované a hráči si ich mohli ľubovolne zapnúť (krvopotne sme to s Unim do štvrtej do rána inštalovali). Jedine DX10 demo na náročný Lost Planet muselo ísť na minimálnych nastaveniach a nízkom rozlíšení. Okrem hier si hráči mohli potestovať aj predinštalovaný systém Windows Vista.
Na dvoch uberPC (aj keď len so single 8800 GTX) sme predvádzali rôzne hry, kde Company of Heroes na najvyšších detailoch naozaj zabodovalo s priemerným framerate okolo 120. Výborne fungoval aj DiRT na maximálnych detailov a DX10 sme si pozreli Lost Planet, ktorý so svojimi prehnanými maximálnymi nastaveniami zrazil framerate na Core2 Quad na nižších 25 fps. Nechýbal ani Flight Simulator X, na ktorého sa pýtali a pozerali hlavne nehráči. Trochu škoda, že nám tam zahaproval Saitek joystick pre Flight Simulator, ktorý má nejako predimenzované USB napájanie a vypadával. Divákmi veľmi okukávané boli herné a filmové trailery, ktoré sme neustále púšťali.
Turnaje boli na PC dva, jeden veľký vo FEAR, Stalker a víťazi postúpili na skok do výšky vo Flatout 2, tento s kúskom šťastia vyhral Sabre. Druhý turnaj bol čisto v Call of Duty 2 a v ňom všetkých zdolal Nekron. Návštevnosť turnajov bola najvyššia zo všetkých sekcií.
PC sekcia bola vkuse obsadená a bolo to veľmi rozmanité od mladých hráčov, až po starých, ktorí si chceli vyskúšať, ako sa hranie od dôb ich mladosti zmenilo. Ale pre zaujímavosť, ženy to viac ťahalo k Xbox360-tkám, respektíve sa len prizerali.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 280
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >













