Tvorca Ultima Underworld pripravuje neoficiálne pokračovanie série |
Underworld Ascendant už hľadá podporu na KickStarteri.
KickStarter je (okrem iného aj) výborným nástrojom na odkrývanie hlbokých hrobov dávno zabudnutých legiend a ich opätovné vytiahnutie na svetlo sveta. Jednou z takých dlho odpočívajúcich legiend je Ultima Underworld: The Stygian Abyss, first-person RPG v 3D prostredí, ktoré o 2 mesiace predbehlo aj Wolfensteina 3D. Za hrou stálo Blue Sky Productions, ktoré sa postaralo aj o pokračovanie, ale o pár rokov sa rozpadlo a tretieho dielu sa už hráči nikdy nedočkali. V roku 2002 vzniklo aspoň neoficiálne pokračovanie Arx Fatalis, a potom šla séria k ľadu. Myslelo sa, že je to definitívny koniec, aj keď prvky Ultimy ovplyvnili celý žáner a možno ich vystopovať až ku Skyrimu či Dragon Age. To by však nesmel existovať KickStarter, kde sa objavil zakladateľ Blu Sky Productions Paul Neurath, aby požiadal o finančnú podporu pre Underworld Ascensdant.
Ascendant má nadviazať na Underworld aj Underworld 2, ale "séria" by sa mala presunúť do modernejšej grafiky, samozrejmosťou je úprava užívateľského prostredia a ďalších moderných prvkov.
V Underworld Ascendant budeme hrať za Avatara, človeka, ktorý sa skrz tajomnú Rune Gate ocitol v cudzom svete. Tu sa zoznámi s ďalšími postavami, ktorými bude môcť manipulovať a ak si nedá pozor, budú aj ony manipulovať ním. Prítomní budú Trpaslíci, Temní Elfovia aj podivná rasa Shambler. Všetky tri rasy majú nárok na Stygian Abyss a je len na nás, ku ktorej strane sa pripojíme.
Počas dobrodružstva bude čas na vykrádanie starovekých chrámov, prieskum podzemných riek, návštevu trpasličích hál, vychádzku do lesa gigantických húb, potýčky s nemrtvými a mnoho ďalšieho. Do podzemia vstúpime ako zlodej, bojovník alebo mág, ale od tohto bodu už bude výber schopností neobmedzený, takže každý môže mať nakoniec hrdinu podľa svojich predstáv.
Neurathove štúdio OtherSide Entertainment určilo za základný cieľ KickStarter kampane 600 tisíc dolárov, a keďže prvých stotisíc je už v tejto chvíli na svojom mieste, môžeme sa pozrieť aj na dodatočné ciele. Tu nájdeme port na Mac a Linux, spoločníka/peta, bonusové lokality, Lizardmenov, ale aj Underworld Builder Toolkit či online kooperáciu. Do ukončenia kampane zostáva ešte 29 dní.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- YouTube blokuje prehrávanie videa v prehliadačoch pri zamknutej obrazovke na mobil 99
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 41
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 33
- Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár 45
- Nový Xbox Magnus má byť hybridná PC konzola 134
- Fallout 76 je dočasne zadarmo pri príležitosti finále seriálu 7
- The Last of Us seriál bude mať zrejme len tri série 97
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- CXMT ide proti prúdu, predáva lacné DDR4 pamäte 52
- Sony si patentovalo ovládač bez tlačidiel 49 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: 505 Games / OtherSide Entertainment Štýl: RPG Web: domovská stránka hry
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













