Nvidia prejde do sféry PC procesorov budúci rok |
Nvidia už dávnejšie naznačila, že tiež plánuje PC procesory a má sa tak stať v druhej polovici budúceho roka.
Podľa informácií Nvidia pripravuje s Mediatekom PC AI procesor na druhú polovicu roka 2025. Už teraz majú dohodnutú integráciu procesora s HP, Lenovom, Dellom a Asusom. Znamená to, že budú konkurovať Qualcommu v ich snahách o obsadenie časti PC notebookového trhu.
Firmy už spolupracujú na prinesení čipov do automobilového biznisu, ale posunú to ďalej a pôjdu primárne ako konkurencia ARM Snapdragon X Elite čipov v notebookoch, ale boli už náznaky, že Nvidia bude chcieť skúsiť PC desktopový biznis.
Zatiaľ je to všetko len skúška, o to aký podiel dokážu ARM procesory zobrať Intelu a AMD, hlavne či dosiahnu bezproblémovú kompatibilitu. Už teraz Snapdragon X ukázal, že je to veľmi blízko, ale ešte to nie je úplne ono, hlavne Snapdragon X po stránke grafickej kompatibility ešte zaostával, ale to by Nvidia vedela pekne napraviť.
ARM procesory majú hlavne výhodu v notebookoch vo vyššej výdrži batérie, ale Intel im teraz s novou generáciou spravil škrt cez rozpočet, kde ich prekonal a ARM prišiel o svoju najväčšiu výhodu. Budúci rok tak budú musieť Qualcomm a aj Mediatek s Nvidiou zabrať.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Gothic 1 Remake 113
- Blesk zničil hráčovi PC cez internetový kábel 68
- Google spustilo na Google Earth mapách letecký simulátor 12
- Alza rozbehla nové zľavy 45
- Filmová recenzia Deň odhalenia 34
- Ukážka hrateľnosti z racingovky Clutch 50
- Polhodina hrateľnosti z Fable ukazuje život v Albione, vzťahy, rodinu aj dôsledky 51
- Google predstavil nový zvukový AI model pre okamžitý jazykový preklad 12
- Najväčšie hry z letných prezentácií 104
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis ukázal hrateľnosť 30 zobraziť viac článkov >













