Týždenník - Indiana Jones a ďalšie silné decembrové tituly |
Indy nám príjemne okorenil december, ale neprišiel sám.
Decembrové hry nevyjdu vždy podľa predstáv, ale tento december vyzerá úplne opačne a vychádza prakticky všetko. Veľmi dobre totiž odštartoval Indiana Jones, ale pekne ide aj Path of Exile 2 v early access a rovnako aj Mavel Rivals a aj Delta Force.
Indiana Jones odštartoval zatiaľ v early access, ale rovno dostal aj vysoké hodnotenia v recenziách a aj hodnotenia na Steame sú vysoké. MachineGames parádne zvládalo príbeh, prostredie značky a problém nerobí ani fps kamera. Jedine, čo by mohli dotiahnuť, je AI protivníkov. Mali sme tu aj analýzu grafiky na Xbox konzolách a aj na PC. Pričom v pondelok do hry príde aj plný ray tracing. Bez neho sú požiadavky veľmi prijateľné, aj keď s ním to samozrejme už bude náročnejšie. Uvidíme, ako sa posunie vpred vizuál.
Mimochodom, hra má aj klasickú scénu z Dobyvateľov stratenej archy a mali sme ju aj porovnanú s originálom.
Zároveň update ray tracingu nepríde len do Indiana Jones, ale Microsoft ho pridá aj do Forzy Motorsport, konkrétne tam príde raytracingové globálne nasvietenie. Rovnako ako Indiana príde v pondelok a uvidíme, či tam Nvidia nepripravuje nejaké väčšie ohlásenie.
Popritom Microsoft ohlasoval nové Game Pass hry, ktoré vedie Indiana Jones, ale neohlásil všetky, keďže už Crytek ohlásil príchod Hunt: Showdown 1896 do Game Passu a pridal sa aj For The King 2. Oba si to naplánovali príchod na 12. decembra, kedy je The Game Awards. Vtedy môžeme čakať ešte viac ohlásení. Microsoft zároveň spustil Year in Review zhrnutie vašich zahraných hier a rozbehol spoluprácu so Squid Game, kde prichádzajú gamepady a aj veľká súťaž.
Z ostatných veľkých hier teraz Path of Exile 2 odštartoval svoj early access a síce boli problémy pri štarte, už dosahuje pekné čísla súčasných hráčov, kde aktuálne má 566 tisíc súčasných hráčov. Podobne veľmi pekne odštartoval Marvel Rivals, ktorý mal tiež úspešný štart a maximum hráčov išlo na 451 tisíc. Pridal sa aj Delta Force, ktorý spustil early access a tiež práve dosiahol pekných 118 tisíc súčasných hráčov. Každá hra je v inom žánri a každá má vysoké počty hráčov. Toto sa stáva málokedy.
Epic sa teraz s Fortnite veľmi rozbehol pridal Fortnite OG: Chapter 1, čo bude paralelná sezóna k štandardnému Fortnite a ponúkne hráčom pôvodnú hru. Zároveň však ide aj ďalej k iným žánrom a pripravuje 5v5 režim Ballistic už na budúci týždeň. K tomu rozdáva hry LEGO Star Wars The Skywalker Saga a Bus simulator 21.
Z nedávnych hier sa ešte dočkal nového patchu Stalker 2, a to verzie 1.0.3 a zároveň autori vysvetlili, že už hru nemohli odložiť, zničilo by to vývojárov. Z prichádzajúcich hier sa začal predstavovať Kingdom Come: Deliverance II, ktorý sa s vydaním posunul na skorší termín a rovno dostal aj požiadavky, ktoré vyzerajú vysoké. Plus ukázal prvých 40 minút, ale predstavený bol aj artbook a pridal sa príbehový trailer.
Sony tento týždeň ohlásilo titul My First Gran Turismo, čo je orezaná, prakticky trial verzia Gran Turismo 7, ktorá je zadarmo a umožňuje si ju tak zahrať novým hráčom. Zároveň pridali video k 30-rokom PlayStationu:
Ubisoft poslednou dobou ohlasuje jednu negatívnu správu za druhou a najnovšie prepúšťa, ruší štúdiá a končí aj s multiplayerovkou XDefiant. Popritom vieme, že sa pripravuje odkúpenie do súkromných rúk šéfov a vyznieva to, akoby Ubisoft robil všetko, aby znížil cenu akcií. Uvidíme. ako to dopadne, či to firma prežije, alebo napríklad aj to, či napríklad nepredá svoje najväčšie značky ako Rainbow Six alebo Assassin's Creed.
Z ostatných vecí sme sa dozvedeli, že hráči viac sledujú hry ako ich hrajú, ale aj to, že Valve naznačilo plány na rozšírenie SteamOS, zrejme hlavne na handheldy, ale možno uvidíme aj desktopy. Ohlásená bola aj expanzia pre Lies of P, ktorá príde začiatkom roka 2025. Zároveň The Alters od tvorcov Frostpunku dostalo demo. Pekne vyzerá aj SpaceCraft, ktorý ponúkne survivalovku spojenú s kolonizáciou planéty. Nečakane tento týždeň vyšiel The Thing: Remastered.
Z technológií cítime, že sa blíži CES výstava, kde viac firiem ohlasuje novinky. Napríklad bolo leaknuté, že Lenovo pripravuje Legion Go S handheld, ktorý bude lepšie konkurovať ROG Ally. MSI predstavilo Claw 8 AI+ a Claw 7 AI+ handheldy. Okolo Switchu 2 sa toho začína hromadiť viac a jeho príslušenstvo sa už objavuje v Číne.
K tomu 8BitDo firma predstavila retro Xbox klávesnicu a myš. Veľké zmeny sa dejú v Inteli, ktorý vymieňa svojho CEO, zároveň predstavil grafické karty Arc B580 a B570. Tie prídu aj s XeSS generovaním snímok.
Zo seriálov nám prichádza Secret Level, ktorý ukázal scény z ďalších epizód a plný vyjde 10. decembra na Amazon Prime. Uvidíme, či aspoň niektoré epizódy zaujmú. Medzitým už skončil Arcane, kde teraz autori obhajovali 250 miliónovú cenu seriálu. Zároveň VLDL začalo nový vývojársky seriál Dev, ktorý nám priblíži tajomstvá vývoja. Nakoniec trailer sme tu mali na tretiu sériu Reachera.
Recenzie sme priniesli na Indiana Jones and the Great Circle a rovno aj videorecenziu, ale aj novú multiplayerovku Marvel Rivals, pridali sme hodnotenie RPG Alaloth: Champions of The Four Kingdoms, ako aj klasiky Little Big Adventure – Twinsen’s Quest. Z VR sme sa pozreli na Arizona Sunshine Remake. Z ďalších hier sme zrecenzovali Monster Jam Showdown a Clock Tower: Rewind. A z hardvéru sme otestovali Steelseries Arctis GameBuds slúchadlá a gamepady PowerA FUSION Pro 4 Wired & FUSION Pro Wireless with Lumectra
Keďže idú Vianoce, pozreli sme sa na to, aký vianočný darček kúpiť hráčovi, ale aj na VR headsety, retro konzoly a hry, plus teraz aj mobily. Ak by ste chceli bonusový darček, spustili sme súťaž so Square Enix o Final Fantasy XIV. Zároveň sa rozbehol december a zhrnuli sme si decembrové filmy a seriály a samozrejme aj hry.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové zľavy 29
- Samsung predstavil svoje nové vlajkové lode Galaxy S25, S25+ a S25 Ultra 79
- TikTok bol v USA vypnutý 201
- Recenzie RTX 5090 karty sú už tu, ukazujú masívny výkon 128
- Ako Crysis zadefinoval nároky na grafiku? 105
- DOJMY: Assassin's Creed Shadows 39
- Netflix už má 300 miliónov predplatiteľov, znovu zvyšuje ceny 100
- DOOM: The Dark Ages ukazuje svoje zberateľské edície a PC požiadavky 61
- Jedna z najhorších Resident Evil hier chystá svoj návrat v novej verzii 64
- VIDEO : Kingdom Come: Deliverance II predstavuje svoju roadmapu 57 zobraziť viac článkov >