PRIHLÁS

Nová Splinter Cell hra bola vo vývoji,... ale bola zrušená a namiesto nej prišiel xDefiant

Vedenie tlačilo na hry ako služby a zrazu od adventúrového tímu chcelo konkurenciu Call of Duty.

pridal saver 14.11.2025 o 23:10 pod hry
Nová Splinter Cell hra bola vo vývoji... ale bola zrušená a stal sa z nej xDefiant

HRY > NOVINKY >

Nová správa odhaľuje, že Ubisoft mal v roku 2017 rozpracovaný nový Splinter Cell v štúdiu Ubisoft San Francisco. Projekt viedol tím bývalých vývojárov z Telltale, ktorí do Ubisoftu nastúpili po odchode z pôvodného Telltale Games. Tím bol nadšený, že môže sériu oživiť a pripraviť kvalitný príbehový titul (aj keď bolo by otázne, ako by to čisto adventúrový tím zvládol).

Krátko po začiatku prác však začalo vedenie Ubisoftu tlačiť na to, aby všetky projekty v rámci firmy smerovali k modelu hry ako služby - GaaS. Vývojári sa pokúsili vytvoriť „naratívnu GaaS hru“, no koncept nedával zmysel a žiadny z prototypov nedokázal pokračovať ďalej.

Tím postupne zistil, že Ubisoft už nechce vytvárať hru, o ktorú mali autori záujem, a teda príbehový titul - čo následne viedlo k odchodu celého tímu a založeniu štúdia AdHoc v roku 2018. Tam teraz vytvorili  až prekvapivo kvalitný kreslený epizodický titul Dispatch (97% na Steame a milión predaných kusov).

Ale ten ich pôvodný projekt v Ubisofte, ktorý začínal ako nový Splinter Cell, sa následne  pretransformoval na multiplayerovú FPS hru a bol dokončený iným tímom ako XDefiant. Vedenie totiž zrazu chcelo titul, ktorý by konkuroval Call of Duty. XDefiant napokon vyšiel ako free-to-play hra, no bol zrušený rok po vydaní. Zároveň bolo zatvorené aj štúdio Ubisoft San Francisco. Všetko pre chyby a zlé rozhodnutia vedenia, ktoré chcelo konkurovať niečomu, čomu sa konkuruje veľmi ťažko a s vidinou veľkých peňazí. Ako samotný titul nebol hrateľnostne zlý, ani spracovaním, ale podobne ako 95% multiplayeroviek si neudržal hráčov. Tam sa ide vždy do rizika a oveľa istejšie peniaze by mali z nového Splinter Cellu.

Pokiaľ ide o Splinter Cell, aktuálne je v príprave remake prvého dielu, ktorý pripravuje Ubisoft Toronto. 





Páči sa mi! (+1)







PC
PS5
Xbox Series X|S
Free2play

Vývoj: Ubisoft / Ubisoft
Štýl: Akcia / Multiplayer
Dátum vydania: 21. máj 2024
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Dayz cz/sk server (0)
Stiahol som si opäť DayZ a celkom ma to chytilo, v...
|Ľudia vie mne niekto poradiť h... (1)
Ale dobre hry čo sa vôbec neplatia ale sú zadarmo ...
|Euro truck simulator 2 (1)
chcel by som sa opytat kedy vide euro truck simula...
|Mini steam code rozdávačka. (9)
VŠETKY KÓDY Sú PREČ. Ahojte hráči a hráčky. Zas...
|Kúpa herného pc/nb (3)
ahojte, som tu zas :D keby Vám napíšem, že mám bud...
|Off-topic (135375)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Sector hraje ... (129203)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Screenshots (65939)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (44949)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Playstation 5 (2134)
Playstation 5 fórum - Všetko týkajúc sa tejto plat...
|Svet, ukrajina, vojny ... (53120)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk