Activision svojho času chcelo spraviť Call of Duty hru o útoku Iránu na Izrael |
Premeškaná príležitosť.
Spoluzakladateľ Infinity Ward Chance Glasco tvrdí, že po odchode zakladateľov Respawnu vznikal zo strany Activision tlak, aby ďalšie Call of Duty spracovalo konflikt, v ktorom by Irán zaútočil na Izrael. Podľa jeho slov však väčšina vývojárov s takýmto smerovaním nesúhlasila a návrh bol nakoniec zamietnutý. Glasco to napísal na sociálnej sieti X, odkiaľ jeho vyjadrenia následne prevzali ďalšie herné médiá.
This doesn't surprise me. I remember after Activision took over post-Respawn formation there was a very awkward pressure from Activision for us to make the next CoD about Iran attacking Israel. Luckily the vast majority of our devs were disgusted by the idea and it got shot down. https://t.co/taTIsQUklI
- Chance Glasco (@ChanceGlasco) March 4, 2026
Téma sa začala šíriť po tom, čo oficiálny účet Bieleho domu zverejnil video kombinujúce prvky Call of Duty so skutočnými zábermi z útokov na Irán. Práve na tento klip Glasco reagoval slovami, že ho takýto spôsob komunikácie neprekvapuje, keďže už počas jeho pôsobenia pri sérii vraj existovali snahy posunúť značku bližšie ku konkrétnemu geopolitickému konfliktu.
V ďalších reakciách zároveň pripomenul, že pôvodný tím Infinity Ward sa podľa neho snažil ukazovať vojnu skôr ako niečo nepríjemné a odpudivé, nie ako bezmyšlienkovú akciu. Ako príklad uviedol známu misiu No Russian z Modern Warfare 2, pri ktorej vraj časť hráčov počas testovania radšej prestala hrať, než aby pokračovala ďalej. Podľa Glasca bol práve takýto diskomfort súčasťou zámeru, pretože tím chcel, aby hráči cítili, že vojna nie je len hra.
No Russian was initially just a plot point/text on a loading screen in-between levels. My roommate and one of our designers thought it was weird that we just brushed over an entirely f'd up major plot point and treated it like it was nothing.
- Chance Glasco (@ChanceGlasco) March 5, 2026
With Early CoDs we wanted to often…
Glasco zároveň dodal, že vlády podľa neho dlhodobo využívajú zábavu vrátane videohier na ovplyvňovanie verejnej mienky pri veľkých politických témach.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- God of War Laufey, spin-off God of War série, bol predstavený 404
- Rockstar sa tomu snažil veľmi zabrániť, ale zamestnanci sa nakoniec spojili v odbo 40
- Wolverine sa bližšie predstavil 101
- Nový výpredaj začal 6
- September sa zahustil hrami, ako sa vydavatelia snažia vyhnúť GTA VI 60
- Summer Game Fest predstavil množstvo nových titulov 92
- State of Play začne o 23:00 136
- Amazon zrušil Stargate seriál... lebo bol pre fanúšikov Stargate 46
- Clutch bude nová racingovka kombinujúca Need for Speed a Forzu Horizon 49
- Horor Obsession môže byť jedným z najziskovejších filmov všetkých čias 10 zobraziť viac článkov >














