Prvé zábery a informácie z Forza Horizon 2 |
Playground games zverejnilo sériu záberov z Xbox One verzie Forza Horizon 2, ktorú si zahráme už na jeseň.
Playground games zverejnilo sériu záberov z Xbox One verzie Forza Horizon 2, ktorú si zahráme už na jeseň. Xbox One verzia bude postavená na Forza 5 engine, zatiaľ čo externí vývojári zo Sumo Digital portujú hru na Xbox360 na engine z pôvodnej Forza Horizon. V oboch verziách oproti jednotke v hre zmení lokalita, ktorá bude tentoraz územie niekde v južnej Európe a zároveň pribudne funkcia počasí. Obrázky to aj naznačujú, kde vidíme mokrú vozovku a aj dážď a kvapky na vozidlách.
Z ďalších detailov sa dozvedáme, že prostredie hry bude trikrát väčšie ako v predchádzajúcom titule, už nebudete obmedzený cestami a budete môcť jazdiť voľne po celej mape cez vinohrady, krížom cez lesy alebo malé európske mestá. Na rozsiahlom území bude cez 700 eventov, ktoré prejdete tak za 100 hodín času. K tomu sa delia na preteky a voľné jazdy na objavovanie prostredia. Celé to dopĺňa online mod, v ktorom môžete ako pretekať, tak aj len voľne jazdiť s priateľmi.
Popritom engine dostane plne dynamické nasvietenie a s tým aj zmenu dennej doby a autori sa chvália aj fyzikálne presným modelom atmosféry, vďaka ktorému si nevyberajú farbu oblohy, ale určujú hustotu častíc v atmosfére, ktoré ju následne náležite farebne doladia. Rovnako realisticky nasimulovali svelomety vozidiel, ktoré sú ako každé svetlo v hre plne dynamické.
Autori v hre okrem enginu z Forzy 5 použijú aj jej Drivatar AI systém, ktorý zaistí rozmanitú AI, akú by programátori nikdy nezvládli. A teraz s ňou zájdu ešte ďalej, keďže prostredie je plne otvorené a ani AI sa nebude musieť držať cesty.
Hre nebude chýbať ani skill systém, kde za XP body postupne budú hráči otvárať jednotlivé bonusové možnosti.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 153
- Microsoft znížil požiadavky na vysoké zisky Xboxu, nová šéfka sa preto už pozerá n 56
- Nové zľavy boli spustené 4
- RECENZIA: Super Meat Boy 3D 6
- Mapovanie GTA VI pokračuje 34
- Ukradnuté dáta ukázali tržby GTA Online a Red Dead Online 70
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 42
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis sa podľa insiderov odkladá, Lara Croft si vraj poč 21
- RECENZIA: Darwin's Paradox! 3
- Toto nie je GTA VI 23 zobraziť viac článkov >
|
Xbox 360
Xbox One Vývoj: Microsoft / Playground Games Štýl: Racing
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||














