Sid Meier’s Starships vás vtiahne do vesmíru, bude nadväzovať na Civilization Beyond Earth |
Tvorca Civilization série tak oznamuje svoj nový titul, ktorý sa okrem vydania na PC dočká aj mobilnej verzie
Veterán ťahových stratégií Sid Meier oznamuje svoj nový titul z prostredia hlbokého vesmíru pod názvom Starship. Ide tak, pochopiteľne, o ďalšiu ťahovú stratégiu, v ktorej dostaneme na starosti flotilu vesmírnych lodí, s ktorou sa budeme prebíjať cez ďaleké galaxie s cieľom dokončiť misie, chrániť ostatné planéty, ich obyvateľov a postaviť vlastné zostavenie planét.
Počas cesty medzihviezdnym priestorom budeme musieť zvyšovať silu a vplyv vlastných planét. Hraním budeme postupne zbierať časti futuristickej technológie, pričom prvok ťahovej stratégie bude ukrytý v samotných súbojoch, v ktorých budeme používať lode s podporou customizácie. Jednotlivé misie sa budú odohrávať na unikátnych mapách s použitím "dynamicky generovanej taktiky útokov", čím by sa mala posilniť znovuhrateľnosť.
"Počas vytvárania Starships ma zaujala myšlienka preskúmavania ďalšej kapitoly v histórii Civilization: Beyond Earth. Čo sa stane po tom, keď kolonizujeme náš nový domov a eventuálne postavíme hviezdne lode. Čo sa stalo z našich dlho-stratených bratov a sestier z planéty Zem? Môj cieľ bol vytvoriť zážitok, ktorý sa zameriava na dizajn vesmírnych lodí, súboje s nimi a vesmír plný medzihviezdneho dobrodružstva, diplomacie a preskúmavania" - dodal Sid Meier.
Presný dátum vydania hry známy nie je, no malo by sa tak stať niekedy počas jari. V súčasnosti sú vo vývoji verzie pre PC a Mac, pričom z mobilných verzií sa počíta iba s iPadom, teda s iOS. O prípadnej verzii pre Android nepadlo ani slovo.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rusko zhabalo majetok prevádzkovateľovi World of Tanks v krajine, hráčov však uisť 61
- CD Projekt prvý raz ukázal The Witcher IV 345
- Mladý James Bond sa ukázal na prvom videu k 007 First Light hre 76
- Resident Evil 9: Requiem bolo predstavené, rovno dostalo dátum 132
- Assassin's Creed Black Flag remake prichádza, možno bude čoskoro predstavené 41
- Summer Game Fest začne večer o 23:00 88
- RECENZIA: F1 25 17
- Unreal Engine 5.6 ukázal nové funkcie 67
- State of play bude dnes o 23:00 102
- Xbox Games Showcase začne o 19:00 114 zobraziť viac článkov >
PC
Vývoj: 2K / Firaxis Games Štýl: Stratégia / Ťahová
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|