PRIHLÁS

Tekken Tag Tournament

Ďalší Tekken, ďalšia porcia zábavy

PS2
pridal teddypicker 11.7.2008 o 21:05 pod používateľské recenzie

8.8


No čo vám poviem, bojovky. Milované i neznášané. Ale jeden faktor im odoprieť nemožno. A to ohromná chytľavosť. A zábava. A dlhotrvácnosť. No dobre, už je ich viac, ale to vôbec nevadí. Tekken je spolu s Mortal Combat tými najpodarenejšími kúskami. Zatiaľ posledný diel s prídomkom 3, na PlayStation One, vyvolal pochybnosti ohľadom ďalšieho dielu, čo sa dá ešte vylepšiť, pridať, zatraktívniť. A s príchodom PlayStation 2 si muselo Namco švihnúť s odpoveďou na tieto otázky. A má viac trhlín, než sme očakávali.

TTT je v podstate Tekken 3 v novom kabáte, no všetko ostatné ostalo pri starom. Až na príbeh. Ten pre zmenu absentuje úplne. V minulých dieloch sme boli zvyknutí na kvalitné cut-scény odhaľujúce príbeh a osudy každej zo zúčastnených postáv. Ale nie v tomto diele. Už žiadne hľadanie The King of Iron Fist Tournament. Žiadne animačky, až na veľmi kratučké a nič nehovoriace pri každej postave. Škoda.

Gameplay nedoznal tiež žiadnych väčších zmien. Princíp zostal zachovaný, čiže každé zo štyroch tlačidiel na ovládači je oddané jednej končatine bojovníka. Ich rôznymi kombináciami + šípkami tak vytvárate najrôznejšiu paletu útokov, ktoré môžete ešte vyvinúť na sériu devastajúcich komb, čo už ale vyžaduje množstvo tréningu. Hrateľnosť je nastavená tak, aby mal šancu i úplný nováčik, no ak naozaj chcete využiť plný potenciál tejto hry, musíte jej obetovať veľa času a tréningu. A trpezlivosti. No ak ste hrali Tekken 3, budete tu ako ryba vo vode. Drvivá väčšina útokov a spôsob ich prevedenia ostala nezmenená, logicky pribudlo pár nových pohybov, no v zásade je gameplay takmer identický s predošlým dielom. Ale najväčšou zmenou je možnosť bojovať v zápase s dvomi bojovníkmi. Samozrejme nie naraz, ale po stlačení R2 si váš avatár vymení miesto so svojím sekundantom, ktorého si taktiež zvolíte pred zápasom. Výborný nápad, ktorý pridáva do boja aj element taktiky.

Výber postáv sa nám rozšíril, no nie zásluhov nováčikov (nezabúdajme, že toto nie je plnohodnotné pokračovanie série, skôr prvá ochutnávka na novom systéme), ale starých zrecyklovaných veteránov. Ale to nemusí byť nutne zlé. Nájdeme tu všetky personality z predošlých dielov, čiže ak ste hrali len trojku, viacero postáv okúsite po prvý raz. Hwoarang, Yoshimitsu, Jin alebo Xiaou nesmú chýbať, pridávajú sa aj prinávrátilci Kazuya, Kunimitsu, Unknown (záverečný boss v Arcade Mode) či Jun. Čo ma pobavilo, to je prítomnosť defacto štyroch GunJackov v tejto hre, čo je už trošička moc. Samozrejme, každý je v niečom od svojej napohľad identickej verzie odlišný (a toto platí pre viacero postáv, napr. Jin – Heihachi – Kazuya), no v základe majú veľmi veľa spoločného, boje by sa preto novicovi mohli zdať občas repetitívne.

Že niečo pribudlo a niečo ubudlo, to skvele dokumentuje výber modov. Zbytočný Tekken Force tu našťastie nenájdeme, no absencia Tekken Beach Ball je troška sklamaním. Novinkou je Tekken Bowl, bowling, v úlohe hráčov bojovníci, samozrejme. A ak som si myslel, že Tekken Force je hlúposť, toto ju tromflo. Nielenže je to narozdiel od hocijakej inej virtuálnej napodobeniny bowlingu veľmi nudné a nezáživné, ale zmysel tu nenachádzajú bojové chvaty a pohyby, ako to bolo u Beach Ball. Ponuky ako Team Battle, multiplayerový (na 1 konzoli) 1 vs 1, Practice či Survival sú samozrejmosťou.

Najväčších zmien doznala grafika. Prostredie je stále pseudo 2D, čo je plus. Textúry boli vylepšené, pribudli nové efekty a prostredia, ako sú zasnežený les, opustený chrám či nejaká ázijská náhorná plošina. Oproti Tekken 3 je to do očí bijúca zmena, no s prechodom na novú plattformu je to logické. Čo ma sklamalo možno najviac z celej hry, to je neprítomnosť replayov. Po každom prejdení Arcade vám hra pustí všetky finishing pohyby, ktorými ste v závere každého kola skolili vašich súperov, no nič viac, absencia replayu hneď po K.O. je neospravedlniteľná. Zvuky sú úplným recyklátom z trojky, čo sa týka výkrikov a typických ľudských pazvukov, k niektorým novým prostrediam pribudla nová hudba, stačí to, ale niektoré hudobné motívy vám môžu začať liezť poriadne na nervy.

Aj keď nie je TTT plnohodnotným nástupcom svojho slávneho predchodcu na PSOne, niekoľko nových nápadov by vás malo presvedčiť o kúpe tejto gamesy. Tekken predsa nevychádza každý deň.

Klady
-grafika
-bohatý výber postáv
-prvý Tekken na PS2

Zápory
-prakticky absencia replayov
-žiaden príbeh
-málo noviniek oproti predchádzajúcemu dielu

napísal teddypicker 11.7.2008



Páči sa mi!

8.8
TEKKEN TAG TOURNAMENT

PS2

Vývoj: Namco / Namco
Štýl: Bojovka
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
7.5
| Dune: Awakening
[pridal Icoda 2.9.2025 7]
7.5
| Elden Ring Nightreign
[pridal Gashi 31.8.2025 1]
8.5
| Pohľad späť: Nintendo 2DS
[pridal JaddahSVK 31.8.2025 7]
8.5
| Commandos: Origins
[pridal cardash 31.8.2025 12]
| Longitude pre Flight Simulator 2024, oplatí sa?
[pridal Gino_SVK 31.8.2025 3]
5.0
| Mafia: The Old Country
[pridal PrecedaVlasť 30.8.2025 179]
| The Doll Shop
[pridal de Bielawa 30.8.2025 5]
8.0
| Retro recenzia Crusader: No Remorse
[pridal Kashinko 29.8.2025 24]
| The End of the Sun
[pridal Regina Spectra 28.8.2025 20]
6.0
| Deliver at all costs
[pridal noctrix 28.8.2025 0]
8.5
| Assassin’s Creed Shadows
[pridal RdZ09 27.8.2025 25]
10
| Doom The Dark Ages
[pridal PrecedaVlasť 22.8.2025 78]
9.0
| Pokemon Trading Card mobile
[pridal MisoMo 22.8.2025 9]
8.5
| The Thaumaturge
[pridal Petco 17.8.2025 3]
9.0
| Age of Mythology: Retold
[pridal Darrian151 13.8.2025 0]
| Battlefield 6 alfa a beta test dojmy
[pridal PrecedaVlasť 8.8.2025 125]
| Elden Ring: Nightreign
[pridal Matúš Gajdoš 8.8.2025 0]
8.5
| Doom: The Dark Ages
[pridal Johny Max 5.8.2025 0]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Oplatí sa kúpiť xiaomi mix fli... (1)
Zdravíčko môj aktuálny telefón už dosluhuje a poze...
|Playstation 3 (7)
Ahojte, nedávno som si kúpil z bazáru PS3 čisto kv...
|Herné slúchadlá - čo máte vy ?... (10)
Čaute, len tak zo zaujímavosti, aké herné slúchadl...
|Vplyv prerušenia hrania digitá... (7)
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či si myslíte...
|Resident evil 2 (3)
Za mňa najlepšia časť z celej Resident Evil série,...
|Sector hraje ... (127042)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Must see (41893)
Su veci ktore sa slovami opisat nedaju a preto pat...
|Playstation 5 (1937)
Playstation 5 fórum - Všetko týkajúc sa tejto plat...
|Screenshots (64050)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Filmy filmy filmy film... (47779)
O filmoch. Hádam chápete....
|Svet, ukrajina, vojny ... (43859)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk