PRIHLÁS

Commandos 3

PC
pridal Liam Gallagher 1.8.2005 o 13:54 pod používateľské recenzie

7.5


Hello! Ešte predtym,ako sa pusťim do recenzie tejto hry,vam len xcem povedať,že som ju už raz písal,ale nakoniec sa mi ju podarilo vymazať.Tak dlho som odkladam napisnie tejto recky,ale dnes om sa už nadobro prinuťil...heh .

Takže podme k hre... .Španielsky tym Pyro Studios si už po treťikrat trufaju dobiť srdcia hračov,ktory miluju real-time strategie.Priznam sa...strategia,ako hra,to nebolo nikdy pre mna,okrem tohto jedineho titulu.Je to tym,že jej prve dve diely mali tolko "originality" a "hraťelnosťi",že som sa jej nemohol nikdy dostatočne nabažiť.Teraz tu ale pišem o treťom dieli tejto serie,ktory pre starych hračov nieje žiadna novinka,ale poťeši (niekoho viac,niekoho menej ).Tažšie to bude už pre novych hračov ,pretože niektory si na hru bez odohrania predošlych dielov nezvyknu ani po polke hry.

Dej hry je zasadený do štyridsiatych rokov minulého storočia.Druhá svetová vojna je v plnom prude a niekoľko miliónov ľudí má čo robiť,aby zastavili nacisticke vojska,ktore xcu rychlo dobiť a ovladnuť svet.S tych milionov ludi však vy dostavate do rúk len šiesťich,ktory pochadzaju z Velkej Británie a nazyvaju sa podla mna dosť neoriginalne Commandos.Tato jednotka musi prejsť niekolkymi misiami,aby pomohla k rychlemu obratu vojny v prospech spojencov.Misie však musia byť ale dosť často plnene poťichu,pretože kde je hluk,tam je bordel,ako rozprava moj otec ,a kedže členov Commandosu je len šesť,tak sa musia snažiť,aby sa neprezradili pred nemeckym vojskom,čo bude častokrat velmi ťažke!Lenže spoločnymi silami a schopnosťami može byť akcia uspešne splnena.Hrač vníma plochu,na ktorej sa všetko odohrava z izometrickeho pohladu,pričom ma možnosť vidieť všetkych nepriatelov a všetkeho čo mu može pomocť dosiahnuť uspešny koniec misie.Zabava spočiva prave v tej krase načasovanej akcie,zakradania sa a dalšich schopnosťi,ktor členovia Commandosu maju.Takto to bolo podobne určite aj v prvych dvoch dieloch,ktore inšpirovali k podobnym titulom aj inych vyvojarov.

Podme si teraz približiť tych najhlavnejšich,od ktorych zavisi vaš život na hracom poli...členoc Commandosu.Na začiatok jedna smutná sprava.V treťom dieli postavy nepribudli,ale ubudli.Už tu neuvidite (mojho najoblubenejšieho) Drivera,alebo sympaticku Rusku žienku Natashu,atd.Neviem,prečo ich vyvojari poslali do dochodku,ale časom som zistil,že je to tym,že by sme ich aj tak v hre velmi nepotrebovali.Takže členov v trojke je 6.Podme si ich približiť...
Jack OHara (The Green Baret)-veduca postava Commandosu,ktora vynika svojim behom a pracou s nožom.Jeho postavu budete v hre stretavať najčastejšie.

Sir Francis T. Woolridge (The Sniper)-človek,zo šlachtickym povodom,ktory vynika presnou muškou svojej odstrelovačky,ktora je velmi zabavna.

Paul Toledo (The Thief)-Tento člen beha najrychlejšie zo všetkych.Nepriaťela dokaže omračiť,zviazať a može ho zlikvidovať aj škrtiacim lankom.

René Duchamp (The Spy)-Chlap,s francuzskym prizvukom.Jeho uniforma na odlakanie nemcov a injekčna striekačka vam tiež nie raz zachrania krk.

Thomas Hancock (The Sapper)-Jeho granatiky a vybušniny boli pre mna počas celej hry velkou zabavou,ktorej som sa nemohol nikdy nabažiť (hlavne Molotovho koktejlu,heh .

James Blackwood (The Diver)-Posledny člen je potapač,ktory sice nevynika rychlosťou,ale je obratny vo vode a dokaže skvelo hadzať nože,čo je fakt sranda.

V hre vas čaka teda 10 misii,ktore su rozdelene do troch kampani,ktore su:Stalingrad,Normandia,Stredna Europa.Jednoducho sa načita Briefing a a su tu nejake dialogy,ktore sa ale odohravaju v engine.Nečakajte ale žiaden prepracovany pribeh,ani neviem ake velke animacie,ktore uvidiť len vemi kratko po ukončeni niektorej z kampani.Pre fandov Commandosu je to už ale zvyk,takže tych by to nemalo odradiť.Podme sa teraz pozrieť bližšie na misie,či su ešte take kvalitne a zaujimave,ako v predošlych dieloch... .

No...určite su zaujimave,ale nie až tak zaujimave,ako ich mal napriklad 2.diel.To je moj nazor.Pretož dvojka mala oproti jedotke dosť vela zmien,ale trojka ide len po takej vyšlapanej cestičke dvojky len s velmi malymi zmenami,ktore aj tak niedu nejake radikalne.Ci sa to už tyka zmien v ovladani alebo hernych možnosťiach.Opat si počas misie možete dožičiť chuť do hrania premyslenym taktizovanim,strielanim zo sniperky,odlakavanim a zneškodnovanim nepriatelov a vlastne všetkymi mnohymi funkciami,ktore hra obsahuje.Je to ale dosť podobne,ako v druhom dieli,len ešte opat o niečo realnejšie.Hr ami ale prišla oproťi prvym dielom o dosť "akčnejšieho charakteru",čo sa mi často-krat nie velmi pačilo,pretože sa na danne situacie ťažko zvykalo,a rychle nahravanie a uloženie bolo zakladnou povinnosťou hry,čo mi prišlo často velmi frustrujuce(ešte dobre,že to nahravanie bolo fakt tak rychle ).Hra bude velmi,velmi,tažka pre tych,ktory sa s prvymi dielmi nikdy nestretli.Vela im toťiž nenapovie ani dosť suchy Tutorial,ktory je venovany len "starym veteranom" tejto serie.Co už.Asi si vyrobcovia mysleli,že Commandos pozna každy,heh .

Co sa tyka grafiky hry,tak prechod do tretieho rozmeru sa zatiaľ ešte nekoná.Exteriery zostali detailne roziahle s možnosťou otačavosťi do devedesiaťich stupńov,ale interiery v hre trojrozmerne a uplne rotovaťelne.Lamať hlavu si budu ty,ktory si budu xcieť nastaviť ine rozlišenie,pretože to neide inak ako 800x600.Hracove menu v hre bude spočiatku dosť neprehladne,ale časom si zvykneťe na mnohe klavesove skratky,ktore vam velmi pomožu.No stale mam pocit,že v dvojke to bolo lepšie,a pre novačikov aj o dosť jednoduchšie.

Hratelnosť,je zase tak,ako aj v predošlych skvela,len ma pocit,že toho zakradania ubudlo a pribudlo velmi velke množstvo akčnej stranky hry.Ale stale je to ten stary dobry Commanods,zo všetkym,čo k nemu patri.Aj ked sa už budem opakovať,ale aj hraťelnosť,ako stranka hry,bude pre začiatočnikov viac než naročna .

Som velmi rad,že zvukove efekty a hudba sa oproti minulym dielom vobec nemeni.Zase to je velka kvalitka!! Hlasy postav sa nemenia,takže skalni fanušici sa nemusia obavať nahlych zmien v komunikacii medzi postavami.Vdaka tymto hlasom len a len pribuda na atmosfere hry... .Hudba je opat orchestralne profesionalna a tak pekne prijemna,ako v mnohych vojnovych filmoch,ktore mam velmi rad.Aj ked v minuloste boli hudobne zložky trošku kvalitnejšie,ani teraz to niej vobec zle.Velmi sa mi pačilo,ako tvorcovia vedeli vystihnuť dannu chvilu,prave hudobnou zložkou.Všimnite si,aka hudba vam hraje do uši v Stalingrade v zime,a ako napriklad v NormandiiParada,čo?

Jedina velka zmena oproti minulym dielom je Multiplayer,ktory som ja bohužial nehral,ale počul som o nom viac než dosť.Može ho hrať až 8 hračov.Multiplayer obsahuje dva herne mody:Deathmatch a klasicky boj o vlajočky.Boj sa odohrava na mapach zo Singleplayeru.

Najtachšia stranka hry bude jasne pre začiatočnikov naročnosť,na ktoru si len tak lahko nezvyknu.Lenže to nemusi byť lahke ani pre ostrielanich hračov,ktory budu tiež často využivať možnosť rychleho nahravania .

Na zaver len poviem,že je to opať Commandos,na ktory sme zvyknuty.Aj ked trošku kratši a o dosť akčnejši,ale ešte stale zabavny.Kedže vela noviniek hra neprinaša,tak by som ju bral skor ako datadisk k dvojke.Preto ju aj ohodnoťim trošku menej,lebo dvojka bola pre mna dlhšia a trrošku zabavnejšia.

++++++++++

-Opať krajšie graficke spracovanie.
-Stale skvela hraťelnosť.
-Atmosfera hry.

----------

-Krátke.
-Naročnosť pre nováčikov.
-málo noviniek.

Liam Gallagher
Dont Believe The Truth

napísal Liam Gallagher 1.8.2005



Páči sa mi!

7.5
COMMANDOS 3


Vývoj: Eidos / Pyro
Štýl: stratégia
Dátum vydania: 9. 2003
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| Commandos 3 look 21.10.2003
| Commandos 3 v predaji 14.10.2003
| Commandos 3 Gold 8.10.2003
| Commandos 3 11.9.2003
| Commandos 3 movie 6.9.2003
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
7.5
| Dune: Awakening
[pridal Icoda 2.9.2025 2]
7.5
| Elden Ring Nightreign
[pridal Gashi 31.8.2025 1]
8.5
| Pohľad späť: Nintendo 2DS
[pridal JaddahSVK 31.8.2025 7]
8.5
| Commandos: Origins
[pridal cardash 31.8.2025 12]
| Longitude pre Flight Simulator 2024, oplatí sa?
[pridal Gino_SVK 31.8.2025 3]
5.0
| Mafia: The Old Country
[pridal PrecedaVlasť 30.8.2025 179]
| The Doll Shop
[pridal de Bielawa 30.8.2025 5]
8.0
| Retro recenzia Crusader: No Remorse
[pridal Kashinko 29.8.2025 24]
| The End of the Sun
[pridal Regina Spectra 28.8.2025 20]
6.0
| Deliver at all costs
[pridal noctrix 28.8.2025 0]
8.5
| Assassin’s Creed Shadows
[pridal RdZ09 27.8.2025 25]
10
| Doom The Dark Ages
[pridal PrecedaVlasť 22.8.2025 78]
9.0
| Pokemon Trading Card mobile
[pridal MisoMo 22.8.2025 9]
8.5
| The Thaumaturge
[pridal Petco 17.8.2025 3]
9.0
| Age of Mythology: Retold
[pridal Darrian151 13.8.2025 0]
| Battlefield 6 alfa a beta test dojmy
[pridal PrecedaVlasť 8.8.2025 125]
| Elden Ring: Nightreign
[pridal Matúš Gajdoš 8.8.2025 0]
8.5
| Doom: The Dark Ages
[pridal Johny Max 5.8.2025 0]
2.0
| Prvá epizóda druhej série seriálu The Last of Us
[pridal PrecedaVlasť 15.4.2025 19]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Herné slúchadlá - čo máte vy ?... (4)
Čaute, len tak zo zaujímavosti, aké herné slúchadl...
|Vplyv prerušenia hrania digitá... (5)
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či si myslíte...
|Resident evil 2 (3)
Za mňa najlepšia časť z celej Resident Evil série,...
|Cronos the new dawn (1)
Poradíte mi prosímvás či táto hra je tak ťažká ako...
|Pc od alzy. (3)
Čaute chalani, oplatí sa toto pc kupovať za tú cen...
|Filmy filmy filmy film... (47753)
O filmoch. Hádam chápete....
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (44517)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Screenshots (63971)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Sector hraje ... (126938)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Zľavy/akcie/rozdávačky - pc (347)
Ahojte, všimol som si (alebo som aspoň nenašiel...
|Svet, ukrajina, vojny ... (43391)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk