Recenzia ôsmej epizódy seriálu The Last of Us s názvom When we are in need

Týždeň sa zišiel s týždňom a máme tu predposlednú epizódu toho epického, velkolepého seriálu, ktorý je bezkonkurenčne vierhodný svojej hernej predlohe

PC
pridal PrecedaVlasť 6.3.2023 o 9:45 pod používateľské recenzie

3.0


Týždeň sa zišiel s týždňom a máme tu predposlednú epizódu toho epického, velkolepého seriálu, ktorý je bezkonkurenčne vierhodný svojej hernej predlohe. Ale dosť bolo irónie, predposledná epizóda nesie názov when we are in need, teda vo voľnom preklade, keď sme v núdzi.

Na úvod sa dozvedáme, že Davida, dobročinného vedúcka spolku kanibalov hraje nejaký plešatý albín ryšavý. Perfektné obsadenie, ako ostastný casting na jednotlivé postavy, ešte lepšie je, keď James, jeho pobočník, znie a trochu aj vyzerá ako Joel. Postupne zistujeme, že to je okrem kanibalov aj náboženský kult.

Ellie obdržala na začiatku dielu rovno pušku s ďalekohľadom namiesto obyčajného luku so šípmi a tak má celkom uľahčenú robotu s lovom zajaca a jelena, no ale to by sa nesmela potknúť a drbnúť s tým kyslím otrasným typický britským ksichtom do snehu. Nakoniec sa jej podarilo trafiť mladého srnca. Narazila na Joela s albínom plešatým, ktorý si chceli dať srnca s pivom a petima kledlama, já? V detailnom zábere vidíme, že chaloši kanibali troška hľadujú a sú dosť podvíživení. Ellie s puškou vyzerá komicky, puška je pomaly väčšia ako on sama. Komicky vyzeralo ako vybíjala muníciu z pušiek, ktoré David s Joelom museli odhodiť. Hlavne keď je celkový nedostatok munície a ona len tak nechala voľne ležať skoro 10 nábojov.

Ale to je nepodstatné, je to tupý seriál, tak sa ani nedivím, že David vôbec nepôsobí nebezpečne alebo nepríjemne, je to len taký tajtrlík plešatý, ktorý ovláda skupinu zúfalých ľudí pomocou náboženských nezmyslov. Nie ako v hernej predlohe, kde David pôsobí veľmi podozrivo a veľmi nepríjemne. Samozrejme, sme sa nedočkali infikovaných v tejto pasáži, ako je to už obligátne pri seriály, kde seriál totálne ignoruje predlohu.

Joel, pascalová tabulka si pekne chrupká v pivnici a zotavuje sa z nebezpečného útoku zlomenou bejzbolovou pálkov do oblasti abomenu. V prestrihu vidíme ako skupinka náboženského kultu varí celkom slušne vyzerajúce mäsko a aký krutý je vedúcko kultu keď udrie jedno dieťa, ktoré bolo príliš drzé. Následne si pošmáknu na večeri z kvalitného mäska.

Ako je už bohužial príznačné pre tento seriál, všetky dobré akčné pasáže sú vynechané alebo odignorované, a to čo nám scénarista seriálu predstavuje potom vyznie a vyzerá viac než komicky, tak to bolo aj so smiešnym útekom a chytením ellie, ktoré pôsobilo viac než trápne. Ale joel má dobrú mušku to sa musí nechať. Čo ale treba pripomenúť takmer všetci tí kanibali majú krásne nalepené brady, vyzerajú ako členovia ZZ top. Výsluch prebieha podľa predstáv aj Joel nekompromisne popraví oboch členov ZZ Top hneď ako zistí, kde sa Ellie asi nachádza. Táto práve spomenutá pasáž, rovnako ako tá kde Ellie zistí, že je to skupinka kanibalov pôsobí celkom hodnoverne a je takmer na chlp podobná predlohe aj keď tie herecké výkony nie sú bohvieako presvedčivé. Hlavne konverzácia medzdi Davidom a Ellie je zdĺhavá a nudná a z veľkej časti aj nezmyselná, kde David splieta niečo o kordycepse, bohu a ďalších nezrmysloch aby si podmanil Ellie.

James nálsedne dostane sekáčik do krku a promptne sa strihom dostávame do záverečnej pasáže celej kapitoly hernej a takisto aj dielu seriálu kde David loví Ellie v reštike. Celý jeho monológ počas toho ako celú reštiku začínajú pohlcovať plamene pôsobí smiešne a komicky. Určite to je aj tým akého neštastne vyzerajúceho herca vybrali do role Davida, chcel si len zašanitiť ale Ellie sa prepla do rage módu a spolu so šialenými výkrikmi rozsekala sympaťáka Davida. Celé to bolo zbytočne prekysličené. Diel ma ničim nezaujal, opäť sme nevideli jediného infikovaného, asi sa všetci skrývajú v teplúčku pri krboch alebo majú alergiu na sneh, ja neviem UŽ.

Za mňa solídnych 3/10. Vraciame sa na záver seriál späť do starých kolají čo sa kvality týka a je to presne tak ako som predpokladal, posledný diel sa pravdepodobne bude niesť v rovnakom duchu a už sa infikovaných asi ani len nedočkáme.


napísal PrecedaVlasť 6.3.2023Páči sa mi! (+2)

3.0
RECENZIA ÔSMEJ EPIZÓDY SERIÁLU THE LAST OF US S NÁZVOM WHEN WE ARE IN NEED

Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
7.0
9.0
| Fish Fillets - Next Generation
[pridal de Bielawa 11.2.2023 9]
3.0
2.0
| Recenzia prvej epizódy The Last of Us seriálu
[pridal PrecedaVlasť 16.1.2023 67]
8.5
| God of War: Ragnarok
[pridal saimonkaca 15.11.2022 3]
8.5
| Recenzia: GPD WIN MAX 2020
[pridal Lawliet93 31.10.2022 19]
7.5
| A Plague Tale Requiem (PS5, verzia hry 1.002)
[pridal LastPCgamer 23.10.2022 25]
5.0
| GODS: Lands Of Infinity
[pridal de Bielawa 3.10.2022 8]
10
| The Last Of Us part 1
[pridal PrecedaVlasť 8.9.2022 89]
8.5
| Cyberpunk 2077 (PS5, verzia hry 1.5)
[pridal LastPCgamer 14.5.2022 20]
| Amnesia: Rebirth
[pridal brano 442 16.3.2022 1]
9.5
| Mafia: Definitive Edition
[pridal Coach 8.3.2022 62]
| Microsoft Flight Simulator - Working Title CJ4
[pridal Gino_SVK 20.2.2022 0]
9.0
| Assassin's Creed: Valhalla
[pridal Odin9.9.9 17.2.2022 2]
8.0

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Fhd/144-ideál (2023) (4)
Zdravim sektor, ľudia čo by ste povedali, že je v ...
|Dnb set cislo 2 zapracoval som... (0)
https://fb.watch/jriEhkMuLj/...
|Ai (12)
Chat GPT, Bing, Dall-E, Midjourney. AI generované...
|Moj dnb live set (5)
https://fb.watch/jns3jjUY6i/...
|Upgrade gpu (13)
Zdravim. Mam momentalne PC s nasledovnou konfigu...
|Vojna na ukrajine (8262)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk